Įprasminkime M. K. Čiurlionio atminimą Plungėje

2018-07-23

 

Plungė – lemtingas miestas žymiausio XX a. pradžios lietuvių dailininko, muzikos klasiko, visuomenės veikėjo Mikalojaus Konstantino čŒiurlionio (1875 – 1911) gyvenimo ir kūrybos kelyje. M. K. čŒiurlionio gyvenimo tarpsniai, praleisti Plungėje, darė į taką jo gyvenimui ir kūrybai. Likimo blyksniai, atvedę M. K. čŒiurlionį į Plungę, paliko šiame mieste sklandančią didžiojo pasaulio menininko, novatoriška kūryba pranokusio laiką ir šalies ribas, dvasią.

Istorija plungiškiams suteikė galimybę didžiuotis, kad Plungėje, kunigaikščio Mykolo Oginskio į kurtoje orkestrinėje mokykloje, remiamas kunigaikščio, mokėsi, augo ir brendo aukštam meniniam skrydžiui didysis Lietuvos ir pasaulio menininkas M. K. čŒiurlionis.

Šiandien Mikalojaus Konstantino čŒiurlionio vardas minimas visame pasaulyje: M. K. čŒiurlionio vardu pavadinta viršukalnė Pamyro kalnuose, M. K. čŒiurlionio kupolas yra Arkties vandenyne, jo vardu pavadintas asteroidas, pastatyti paminklai į vairiuose miestuose. Jo vardu pavadinti muziejai, mokyklos, gatvės, skverai, apie jį sukurti meniniai filmai, vyksta prestižiniai muzikos festivaliai.

Visuomeninės organizacijos „Plungiškių draugija“ iniciatyva ir aktyvia draugijos prezidento Liudo Skieraus veikla, plataus rato rėmėjų – plungiškių ir miesto svečių – suaukotomis lėšomis, Plungės rajono savivaldybės lėšomis paminklo M. K. čŒiurlioniui Plungėje idėja realizuojama: skulptorės prof. Daliutės Onos Matulaitės ir architekto prof. Jūro Balkevičiaus sukurtas paminklas pačiame gamybos į karštyje!

XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio, kuris vyks nuo rugpjūčio 25 iki rugsėjo 29 dienos, programoje numatytas neeilinis į vykis – bus atidengtas paminklas M. K. čŒiurlioniui Plungėje.

Vedini bendrystės, gilaus suvokimo ir meilės krašto kultūrai, būkime aktyvūs ją kurdami. Kviečiame aukoti lėšas ir tapti paminklo M. K. čŒiurlioniui kūrimo proceso gyvąja dalimi. Laisvanoriškas aukas priimsime ir XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio metu.

Suteiktas aukas prašome pervesti į VO „Plungiškių draugija“ sąskaitą:

Bankas LUMINOR (DNB), b. k.  40100, a. s. LT084010043000045047

 

VO „Plungiškių draugija“ viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.