Investuotojai renkasi Plungę ir tikisi regioninės svarbos projektų statuso

2022-06-30

Birželį Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose sulaukta galimų investuotojų, kurie teigė savo verslui pasirinkę Plungę, projektų pristatymo. Gamybinėms bazėms įkurti verslo atstovai tikisi jų poreikius tenkinančių žemės sklypų, o projektams – regioninės svarbos statuso.

UAB „Ordes“ atstovai Vaidotas Cucėnas ir Tomas Valauskas kalbėjo, kad  prie Plungės miesto, pageidautina – šalia magistralinio kelio, norėtų statyti reaktorių (reaktorius), kurie nuotekų dumblą, bioskaidžias, maisto atliekas perdirbtų į ekogranules, azoto, kalio trąšas ir vandenį. Pasak pranešėjų, tokia perdirbimo gamykla būtų pirmoji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Šių investuotojų vizija – iš pradžių Plungėje pastatyti vieną demonstracinį reaktorių, kuriam pakaktų 20 arų žemės ploto. Per porą metų – dar 10 reaktorių, iki 2026-ųjų – dar 20 reaktorių, taigi, preliminariai perdirbimo gamyklai reikėtų  4 ha ploto.

Esą vienas toks reaktorius perdirbtų apie 10 tūkst. tonų nuotekų dumblo. Išeitų, kad nuotekų dumblas ir kita perdirbimui tinkama masė į Plungę būtų gabenama iš viso vakarų Lietuvos regiono.

Anot UAB „Ordes“ atstovų, technologija perdirbti nuotekų dumblą sugalvota prieš dešimt metų, ji atitinka visus Europos Sąjungos reikalavimus. Nereikalinga nei sanitarinė apsaugos zona, nei poveikio aplinkai tyrimas. Esą nebus jokios taršos, kvapų, triukšmo.

Vietos politikams buvo sunku tuo patikėti, juolab, kad pranešėjai nesutiko nurodyti šalies, kurioje jau veikia tokie dumblą perdirbantys reaktoriai.

Kitas verslo projektas, kurio bazei taip pat reikalingas 4 ha žemės sklypas – „Modernios ir inovatyvios laiptų gamybinės įmonės įkūrimas Plungėje“. Projektą pristatė įmonės „Klatre Eiendom AS“ vadovas Andrius Tarvydas.

A.Tarvydas kalbėjo, kad jau kuris laikas užsiima laiptų gamyba ir prekyba, turi įmonę Norvegijoje, dalį  šiai įmonei skirtų laiptų gamina individualios  veiklos pagrindu Nugariuose (Babrungo sen.), tačiau dar labiau  išplėsti veiklą nori Plungėje, pramonei skirtoje miesto dalyje.

Sėkimės atveju UAB „Ordes“ įkurtų Plungėje 10, o laiptų gamybos įmonė – 60 naujų darbo vietų.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.