Integruoto technologijų kurso pamokos Senamiesčio mokykloje

2013-11-15


 

 

 

 

       Nuo 2007 metų švietimo ministro įsakymu pagrindinio ugdymo programos antrosios dalies mokiniams įvestas privalomas 17 pamokų integruotas technologijų kursas, kurio tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams susipažinti su Lietuvos ūkio šakomis, darbo ir verslo pasauliu. Tai moksleiviams padės motyvuotai pasirinkti tolimesnę technologinio ugdymo programą bei sėkmingai planuoti savo karjerą.

       Siekdami šių tikslų, atsižvelgdami į mokinių poreikius ir laiko galimybes, rugsėjo – spalio mėnesiais devintų klasių mokiniams organizavome edukacines ekskursijas į Plungės valstybines ir privačias įstaigas bei įmones. Pirmųjų integruoto technologijų kurso pamokų metu mokiniai susipažino su pagrindinėmis Lietuvos ūkio šakomis, o edukacinių ekskursijų metu jie tiesiogiai iš darbuotojų  išgirdo apie vadybą, darbo planavimą, personalo valdymą, finansų apskaitą ir t. t.  

       DNB banko Plungės skyriaus vadovė J. Armalienė papasakojo apie darbą banke, darbuotojams keliamus reikalavimus, įsidarbinimo bei karjeros galimybes, atsakė į mokinių klausimus apie virtualias bankų korteles, kreditus ir kitas bankines operacijas.

       Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas M. Pronckus mokinius supažindino su ugniagesio gelbėtojo ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūno profesijomis, eksploatuojamos gaisrinės technikos ir įrangos techninėmis charakteristikomis, atsakė į  mokiniams rūpimus klausimus. Be to, mokiniams leido patiems išbandyti ugniagesių gelbėtojų naudojamą aprangą ir įrangą, padalijo korinio transliavimo aktyvinimo mobiliuose telefonuose atmintines.

       Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos muziejuje mokytoja D. Ardavičienė papasakojo apie Plungės rajono švietimo istoriją.

       Sandra Rupeikienė pristatė daugumai negirdėtą tinklinės rinkodaros sritį. Papasakojo apie savo individualios veiklos pobūdį ir galimybes. V. Šimkutė ir E. Mačiuitis, R. Šilenskienės sporto centro ir „Mona“ sporto klubo instruktoriai,  supažindino su sporto centrų teikiamomis paslaugomis, trenerių darbu. Kalbėjo apie galimybes tobulėti pačiam ir tobulinti kitus, pademonstravo naudojamą įrangą. Kepyklėlėje „Prezo“ ne tik stebėjome tešlų gaminimo technologijas, apžiūrėjome įrangą, bet ir vaišinomės gardžiais gaminiais.

   

       Mus taip pat šiltai priėmė sėklų parduotuvėje  „Klėtelė“ (savininkė D. Mačiuitienė), salone „Angelynas” (vadovė R. Sakotienė), UAB  „Euroliuksas‘‘ (vadybininkas J. Alčauskas), parduotuvėse  „Spalva“ (vadybininkas D. Kulikauskas) ir  „Fėja“ (savininkas D. Vaišnoras, vadybininkas V. Balačka) . Parduotuvių savininkai ir vadybininkai pasidalijo prisiminimais apie privataus verslo pradžią, įveiktas kliūtis bei patirtą džiaugsmą.

       Automobilių remonto ir priežiūros bendrovėje „Ralda“ (vadovas R. Uščinas) sužinojome apie mašinų mechanikų darbą, UAB degalinėje „Milda“ (vadovas E. Tamošauskas) susipažinome su degalinių tinklu Lietuvoje, sužinojome apie teikiamas paslaugas.

       Susitikimais ir ekskursijomis ir mokiniai, ir  mes, mokytojai, likome labai patenkinti. Mokiniai įsitikino, kad, norint svajonę paversti realybe, reikia labai daug mokytis, susikrauti pakankamą profesinių žinių ir įgūdžių bagažą, nuolat tobulėti, labai daug dirbti, o darbe vadovautis bendražmogiškosiomis vertybėmis.

       “…Supratau, kad būsiu laiminga, jei mylėsiu savo darbą ir paversiu jį pomėgiu“.  (Sofija R.).

       Nuoširdžiai dėkojame visiems išvardytų įstaigų vadovams, darbuotojams už bendradarbiavimą, už malonų bendravimą ir įdomius pasakojimus. Tai, kaip sakė Austėja P. ir Milda S., moksleiviams padės planuojant savo karjerą.

 

Birutė Uthne ir Egidijus Jakštas,
Senamiesčio mokyklos technologijų mokytojai

Nuotraukų autorė Birutė Uthne

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.