Informacija tėveliams, dėl pamokų pateisinimo ligos atveju

2023-09-19
Vaikas, mokinys, gydytojas
Pexels nuotr.

Prasidėję mokslo metai dažnai siejami ir su padažnėjusiu apsilankymu pas gydytojus dėl vaikų ligos. Norime priminti, jog nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarkos aprašas, patvirtintas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu.

Atkreiptinas dėmesys, jog tėvai, globėjai, rūpintojai arba pilnametis mokinys, patys dėl ligos gali pateisinti 5 dienas per mėnesį (rašteliu, pranešimu ar pan., mokyklos nustatyta tvarka).

Tuo atveju, jei liga tęsiasi ilgiau nei 5 dienas, reikalinga pateikti įrodymą apie apsilankymą gydymo įstaigoje. Norime atkreipti dėmesį, jog atskirų pažymų apie apsilankymus pas gydytoją, gydymo įstaigos NEIŠDUODA.

Tėvai norėdami įrodyti apsilankymo faktą pas gydytoją, švietimo įstaigai gali pateikti išrašą iš sistemos E – sveikata. Visi tėvai, globėjai, rūpintojai arba pats pilnametis turi prieigą prie šios sistemos.

Kiek yra žinoma, valstybės mastu yra ieškoma būdų, kad duomenys apie apsilankymą gydymo įstaigose, mokykloms būtų perduoti automatiškai ir tėvams nereiktų papildomai teikti įrodymų apie apsilankymą pas gydytoją.

Švietimo ir sporto skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.