Informacija be tėvų globos užsienyje likusių vaikų artimiesiems

2015-04-24

                      Emigracijos tempams nemažėjant, vis daugiau šeimų ilgesniam laikui į sikuria užsienio valstybėse. Ne paslaptis, kad ne visos šeimos, išvykusios su vaikais, svetimoje šalyje gyvena nepažeidinėdamos į statymų, tinkamai vykdo tėvų pareigas, rūpinasi savo vaikais. Vis dažniau mūsų darbo praktikoje pasitaiko atvejų,  kai tėvai ar kiti į statyminiai atstovai atsisako rūpintis vaiku, yra sulaikomi policijos, suserga sunkiomis ligomis, miršta ir pan., todėl vaikai lieka be tėvų globos.

 

                      Likusiais be tėvų globos vaikais pasirūpina užsienio šalies socialinės tarnybos, vykdančios vaiko teisių apsaugą. Užsienio šalies socialinės tarnybos, bendradarbiaudamos su mūsų šalies Valstybės vaiko teisių ir į vaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sprendžia vaiko grąžinimo į Lietuvą klausimus, t. y. kas galėtų vaiku pasirūpinti, kokias vaikas turės gyvenimo sąlygas, kokios paslaugos  jam grį žus bus teikiamos ir pan. Vaiko teisių apsaugos skyrius šiame procese dalyvauja, rinkdamas ir teikdamas medžiagą apie vaiko biologinę šeimą, artimuosius giminaičius, būsimus globėjus ir jų socialinę aplinką, bei teikia išvadą dėl tinkamumo būti globėju.

 

                      Valstybės vaiko teisių ir į vaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tiesiogiai palaiko ryšius su užsienio šalių socialinėmis tarnybomis ir konsultuoja be tėvų globos likusių užsienyje vaikų artimuosius. Iškilus klausimams dėl minėtų vaikų, reikia kreiptis telefonu +370 5 231 0928, elektroniniu paštu info@vaikoteises.lt. arba į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus.

                                                                                                                                                                                    

                     

                       Vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.