In memoriam. Paskutinis ačiū poniai Almai…

2023-05-22
Alma Adamkienė vizito Alsėdžių gimnazijoje metu 2001 metais. Iš kairės pirmoje eilėje: tuometinis mokyklos direktorius Leonas Mockūnas, mokytoja Violeta Rimkuvienė, ponia Alma Adamkienė, tuometinis Seimo narys, dabar Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo žmona Inesa Klišonienė
Alma Adamkienė vizito Alsėdžių gimnazijoje metu 2001 metais. Iš kairės pirmoje eilėje: tuometinis mokyklos direktorius Leonas Mockūnas, mokytoja Violeta Rimkuvienė, ponia Alma Adamkienė, tuometinis Seimo narys, dabar Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo žmona Inesa Klišonienė

Sekmadienio rytą pranešta, kad po sunkios ligos, eidama 97-uosius metus, mirė Prezidento Valdo Adamkaus žmona, buvusi pirmoji šalies ponia, filantropė Alma Adamkienė.

Dar 1997 metais, vykstant prezidento rinkimų kampanijai, Alma Adamkienė nusprendė, kad, nepaisant to, kokie bus rinkimų rezultatai, ji Lietuvoje pradės labdaringą veiklą. 1998 metų sausio 4-ąją, Valdui  Adamkui tapus Prezidentu, ponia Alma iš karto aktyviai įsitraukė į visuomeninę veiklą. 1999-ųjų kovą buvo įkurtas Almos Adamkienės labdaros fondas, kurio tikslas – padėti kaimo mokykloms.
Per abi Valdo Adamkaus kadencijas ponia Alma nepriekaištingai atliko pirmosios šalies ponios pareigas, aktyviai dalyvavo labdaringoje veikloje. 1998-aisiais ji buvo išrinkta Lietuvos metų moterimi. Jos 80–mečio proga pasirodė Valdo Adamkaus iniciatyva išleista knyga „Alma“.

Į Almos Adamkienės labdaros fondo globą buvo patekusi ir viena mūsų rajono mokykla – Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija. Mokymo įstaiga, pirmosios ponios rūpestį jautusi visą dešimtmetį, jautriai išgyvena netektį, o atsisveikindama su velione dar kartą taria jai AČIŪ:

„Kartu su žydinčiomis pievomis ir pavasario gaiva visą Lietuvą šiandien apėmęs Pagarbos ir Prisiminimų šydu apgaubtas gedulas. Ponios Almos Adamkienės netektis – tas pavyzdys, kai Žmogus savo darbais palieką gilų pėdsaką net kelioms kartoms.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenė buvo ta mokykla, kurią Alma Adamkienė per savo  vardo paramos fondą globojo beveik ištisą dešimtmetį.

Užaugo gimnazijos mokinių karta, kuriai kitokį Gyvenimą ir jo teikiamas galimybes padėjo pamatyti  šiandien Anapilin iškeliavusios didžiosios filantropės ponios Almos Adamkienės įkurtas fondas.

Su šiuo fondu mokykla bendravo nuo 2000 metų. Tai jo dėka praturtėjo bibliotekos fondas, įkurta internetinė skaitykla, įsigyta sportinio inventoriaus. 2001-aisiais mokykloje lankėsi ir pati ponia Alma Adamkienė, jai buvo smalsu iš arti pamatyti, kaip naudojamos lėšos.

Kiekvieną vasarą mokyklų lyderiai kovojo dėl galimybės patekti į šalies Lyderių stovyklą, sudarytos sąlygos dalyvauti Verslo mokyklos užsiėmimuose. Būta daug išvykų į prezidentūrą ir ne vienerios kalėdinių karavanų su dovanomis sutiktuvės čia, Alsėdžiuose.

Mūsų mokiniai beveik ištisą dešimtmetį  galėjo naudotis gyvenimo gausa, iki tol nepažintais malonumais ir geraširdiškumu. Tai gerokai pakeitė jų gyvenimo kelio paieškas ir vertybes.

Gyvenime svarbiausia ne tai, KĄ gavome dovanų, bet KAIP – per žydinčią pagarbą ir gilią meilę artimui, kai su kitais dalijamasi daugiau nei pasiliekama sau. Tik taip iš mūsų po dalelytę konstruojama visuma.

Nuoširdi užuojauta Prezidentui Valdui Adamkui, visiems velionės artimiesiems ir visai Lietuvai, netekus šios iškilios moters. Atsisveikiname žinodami, kad ponios Almos Adamkienės pasėti Gerumo, Atjautos ir Pagalbos daigeliai subujos.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenės vardu –
direktorius Regimantas Kavaliauskas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.