Įgyvendintas projektas „Praeityje užterštų teritorijų išvalymas nuo aplinkai pavojingų medžiagų….”

2014-08-06

       Įgyvendintas projektas „Praeityje užterštų teritorijų išvalymas nuo aplinkai pavojingų medžiagų. Plungės rajono savivaldybės Šateikių seniūnijos Šateikių centrinio pesticidų sandėlio pavojingų cheminių atliekų surinkimas, perfasavimas, transportavimas, utilizavimas ir sandėlio angaro išvalymas bei dezinfekavimas“

       2014 m. birželio mėn. buvo pabaigtas įgyvendinti projektas: išvalytas Šateikių centrinis pesticidų sandėlys bei jo užteršta teritorija, nutrauktas aplinkos teršimas pavojingomis cheminėmis medžiagomis ir jų atliekomis, regiono gyventojams užtikrinta švari ir saugi aplinka.

       Gyventojų saugumas užtikrintas, aplinkos taršos židinys pašalintas, bankrutavusios įmonės „Litoda“ pavojingos atliekos surinktos, transportuotos, utilizuotos ir sandėlio angaras išvalytas bei dezinfekuotas.

       2013 m. rugpjūčio 6 d. buvo paskelbtas viešo  pirkimo konkursas; jam įvykus, atrinkta  įmonė, turinti licenciją surinkti  ir tvarkyti pavojingas atliekas. UAB  „Ekovalis“ surinko pavojingas chemines atliekas, perfasavo, transportavo, utilizavo. Sandėlio angaras išvalytas ir dezinfekuotas. Iš viso atliekų (dažančios medžiagos ir pigmentai ir kuriose yra kitų pavojingų cheminių medžiagų) išvežta apdorojimui į AB ,,Palemono keramika“ atvežtos ir apdorotos – 21,34 t.

       Dotacijos lėšos – 150 000 Lt (vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų).

       UAB „Ekovalis“ paslaugą atliko už 207 817,50 Lt (už du šimtus septynis tūkstančius aštuonis šimtus septyniolika litų ir 50 centų).

       Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos lėšos – 145 472,25 Lt (šimtas keturiasdešimt penki tūkstančiai keturi šimtai septyniasdešimt du litai ir 25 centai).

       Plungės rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšos – 62 345,25 Lt (šešiasdešimt du tūkstančiai trys šimtai keturiasdešimt penki litai ir 25 centai).

       Šateikių miškas yra pamėgta Plungės rajono gyventojų aktyvaus poilsio vieta. Įgyvendinus projektą, Plungės rajono savivaldybės Šateikių seniūnijoje bus užtikrinta švari ir saugi aplinka gyventojams.

 

Parengė
Jūratė Bitarytė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.