Įgyvendinamas projektas „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“

2020-11-30
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Biržų rajono savivaldybės administracija, Rokiškio pedagogų švietimo centru bei Latvijos Jelgavos, Aucės, Vecumniekų savivaldybėmis ir Žemgalos planavimo regionu, pradeda įgyvendinti projektą „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti („Octopus“)“, Nr. LLI-425.

Projekto tikslas – didinti bendruomenei reikalingų paslaugų prieinamumą ir skatinti žmonių su negalia, senjorų, šeimų, auginančių vaikus su negalia bei rizikos grupės vaikų ir jaunimo socialinę įtrauktį, kuriant socialines paslaugas teikiančius ir įvairias įtraukties priemones vykdančius daugiafunkcius centrus.  

Bendras projekto biudžetas – 705 573,37 Eur , iš kurių Europos regioninės plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 599 737,33 Eur.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 99 782,09 Eur.

Projekto pradžia – 2020-06-01, projekto pabaiga – 2022-05-31.

Per du metus Jelgavoje, Aucėje, Vecumnieki ir Plungės savivaldybėse bus įdiegtos 4 naujos socialinės paslaugos ir sukurtos 7 socialinės įtrauktį skatinančios priemonės Jelgavos, Biržų ir Rokiškio savivaldybėse.

Projekte dalyvaujančių savivaldybių specialistai dalyvaus 4 pasikeitimo patirtimi susitikimuose bei 3 dienų trukmės mokymuose, taip pat bus numatytos ir sudarytos gairės daugiafunkciams centrams.

Tam, kad būtų nustatyti tikslinių grupių poreikiai, projekto partneriai išbandys įvairias socialines priemones (stovykla rizikos grupės vaikams, neįgalių žmonių šventė ir bendras bendradarbiavimo per sieną renginys senjorams). Be to, Plungėje ir Rokiškyje bus sukurtos paslaugos naujai įsteigtuose centruose.

Laukiamas projekto rezultatas – prieinamesnės socialinės paslaugos ir socialinės įtraukties priemonės  ne mažiau kaip 706 žmonėms su negalia, senjorams, šeimoms auginančioms vaikus su negalia, rizikos grupės vaikams ir jaunimui. Pridėtinė šio projekto vertė – sukurtas įstaigų bendradarbiavimas. 

Nuorodos: 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos interneto svetainė https://2014-2020.latlit.eu

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.