Ieško meistrų Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčios altoriui tiesinti

2022-11-15

Lapkričio 14 dieną vykusiame Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas Gintaras Ramonas bei Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas papasakojo, kas jau padaryta ir kokie darbai dar laukia gerinant valstybės saugomos kultūros vertybės – Šv. Stanislovo bažnyčios – pastato išorės ir vidaus būklę.

Praėjusiais metais Kultūros paveldo departamentas Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijai surašė reikalavimą dėl privalomų Beržoro bažnyčios stogo remonto darbų. Plungės rajono savivaldybė šių metų rugsėjį Beržoro bažnyčios stogui remontuoti skyrė 1702 eurus. Buvo apskardintas bažnyčios kupolas, jame neliko atvirų ertmių, taip pat buvo ištiesintas kupolo kryžius, pakeisti keli stogo dangos šiferio lakštai.

Pagal parapijos iniciatyva parengtą Beržoro bažnyčios stogo tvarkybos darbų projektą (rengė UAB „Klaipėdos projektas“ specialistai) nuspręsta grįžti prie autentikos ir bažnyčios stogą, kuris sovietmečiu buvo užklotas šiferio lakštais, vėl dengti skiedromis.

Ateinančiais, 2023 metais, planuojami ir šios bažnyčios elektros instaliacijos atnaujinimo darbai. Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas sakė kalbėjęs su Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos klebonu Klemensu Jaraminu nedelsti ir daryti numatytus darbus, o po to kreiptis į Kultūros paveldo departamentą su prašymu kompensuoti patirtas išlaidas.  

Taip pat nuspręsta neatidėlioti ir kuo greičiau ieškotis meistrų, turinčių kompetencijos sutvarkyti  vieną iš keturių Beržoro bažnyčios altorių. M. Kaunas išreiškė viltį, jog, išsiaiškinus lėšų poreikį, savivaldybė dar šiemet galėtų prisidėti prie altoriaus konstrukcijos tiesinimo darbų.

Beržoras – vienas seniausių rajono bažnytkaimių. Jo bažnyčia turi daug  liaudies architektūros bruožų, statant medinės sienos suręstos nenaudojant pjūklo.

Komiteto narė Judita Stankutė paprašė atkreipti dėmesį ir į kitus Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčios komplekso statinius (pietinėje komplekso pusėje esančią šarvojimo koplyčią, kurios pamatus griauna augantis klevas).

Administracijos direktorius M. Kaunas priminė, kad savivaldybė kasmet prisideda prie religinės paskirties objektų tvarkybos darbų, 2022 metais tam numatyta 20 tūkst. eurų.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.