Įdomi pažintinė kuliškių išvyka į Vilkyškių kraštą

2017-09-13


Graži kuliškių kompanija keliavo į Vilkyškių kraštą. Keliautojai aplankė Plynosios aukštapelkės pažintinį taką, kur susipažino su pelkės pritaikymu pažintiniams  mokomiesiems tikslams; Kriokiškių bendruomenės vaistažolių namus, kur bendruomenės pirmininkė pristatė kartu su Vilkyškių kaimo bendruomene vystomą socialinį verslą – vaistažolių arbatų gamybą nuo surinkimo iki visiškai paruošto arbatos pakelio, vežamo į parduotuves. Aprodė džiovyklas, žaliavas, supažindino su visu – surinkimo, džiovinimo, smulkinimo, pakavimo – procesu. Buvo galimybė paragauti ir įsigyti vaistažolių arbatų.

Monciškių polivarke pietauta prūsiškai – ragauti šio krašto valgiai ir gėrimai. Daug įdomių istorijų apie prūsų gyvenimą pripasakojo keliautojus lydėjęs Vilkyškių bendruomenės narys Sigitas Stonys. Aprodė įdomesnes Vilkyškių vietas, galėjome pasivaikščioti po miestelį. Vėliau bendruomenės pirmininkė pakvietė į dvarelyje įsikūrusius bendruomenės namus, aprodė patalpas, papasakojo apie vykdomus projektus.

Grįžtant keliautojai aplankė Raganų eglę, Rambyno kalną, Bitėnų kapinaites, M. Jankaus muziejų. O kad kelionė neprailgtų, autobuse vykdėme eismo saugumo projektą, kuriam priemones dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ „Telšių regiono keliai“. Trumpai prisiminėme, kad visi mes kasdien esame eismo dalyviai, kartais kaip vairuotojai, kartais kaip dviratininkai, o dažniausiai – pėstieji, todėl esant gatvėje ar kelyje svarbu neužmiršti eismo saugumo taisyklių. Tamsoje geriau matyti pėsčiuosius padeda įvairūs šviesą atspindintys daiktai,  todėl visi išvykos dalyviai buvo apdovanoti pirkinių krepšiais su atšvaitais.

 
Bendruomenės pirmininkė 
Agnė Alčauskienė
 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.