Į Plungę kviečia šventė ,,Keturi ratai“

2015-08-25


       Plungės kultūros centras rugsėjo 5 dieną, Plungėje, Senamiesčio aikštėje organizuoja projektą „Keturi ratai“ skirtą etnografinių regionų metams. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. „Keturi ratai“ tai tarsi keturių skirtingų pasaulių sintezė, apjungianti visus Lietuvos regionus į vieną bendrą kultūrinę visumą. Šie „ratai“ veždami Lietuvos kultūrinį paveldą, siekia visuomenę kuo plačiau supažindinti su paslaptinga Lietuvos kultūrinės praeities puse, išsaugant etnografinių regionų savitumą.

       Mūsų regionas Žemaitija garsėja unikaliomis tradicijomis, žymiomis istorinėmis asmenybėmis bei architektūriniu paveldu. Jame aktyviai veikia vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų teatriniai kolektyvai, folkloro ansambliai bei pasaulyje pripažinimą pelnę tautinių šokių kolektyvai. Atsižvelgiant į tai, kad 2015 – ieji Vyriausybės paskelbti Etnografinių regionų metais, siekiama daugiau dėmesio skirti ir kitų Lietuvos regionų kultūros įprasminimui Žemaitijoje. Taigi šis projektas – tai unikali proga sujungti visų regionų kūrybą bendram tikslui ir pristatyti visuomenei atskirų Lietuvos regionų papročius, tarmes/pratarmes, tautosaką, muzikinį folklorą, tautodailę, kulinarinį paveldą, amatus, tautinius rūbus bei regionų istorinę raidą.

       Projekto metu Plungės Senamiesčio aikštėje pasirodys itin gausus būrys meno kolektyvų iš visos Lietuvos. Pas mus atvyksta liaudiškos muzikos kapela iš Klaipėdos – „Prūsai ilgi ūsai“, išgirsime kapelą – „Joldija“ iš Neringos bei linksminsimės kartu su Vilkaviškio kapela „Vingis“. Taip pat pasirodys folkloro ansamblis -„Gastauta“ iš Rokiškio, o į šokio sūkurį įtrauks Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansamblis „Vingis“. Žinoma šventėje dalyvaus ir Plungės kultūros centro meno kolektyvai, tai folkloro ansamblis „Gondinga“; liaudiškos muzikos kapela ir vokalinis ansamblis, kapela „Minija“ bei kiti. O šią gražią šventę vainikuos puikiai visiems žinoma muzikos grupė „Thundertale“!

       Rugsėjo 5 d. nuo 10 val. Senamiesčio aikštėje šurmuliuos visų Lietuvos etnografinių regionų kultūrą atspindinti prekybos ir amatų mugė. Šios mugės metu lankytojai galės įsigyti gausybę tautodailės, amatų bei kulinarinio paveldo produktų. O aktyviausių ir linksmiausių lauks įvairūs žaidimai, atrakcijos bei užsiėmimai. Nuo 12 val. lankytojai galės įsitraukti į linksmą, nuotaikingą, pramoginį koncertą, kuriame galės kartu su pasirodysiančiais kolektyvais padainuoti, pašokti ir linksmai paūliavoti.

       Kviečiame rugsėjo 5 d. apsilankyti Plungės mieste, nes būtent čia turėsite galimybę pamatyti skirtingų Lietuvos etnografinių regionų pristatymus, įvairių kolektyvų pasirodymus bei išskirtinę progą smagiai praleisti šeštadienio dieną!

 

Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.