Į gyvenimą išlydėta pirmoji Alsėdžių gimnazistų laida

2015-07-20


 

       Liepos viduryje Alsėdžių gimnazijoje vyko brandos atestatų įteikimo šventė. Alsėdžių gimnazija, pernai atsisveikinusi su 60-ąja vidurinės mokyklos laida, šiemet išleido  pirmą gimnazijos laidą. Mokyklą šiemet baigė 19 abiturientų.

       Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Alsėdžių Šv. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojęs parapijos klebonas Edgaras Petkevičius dar kartą priminė, kokius vertybinius prioritetus reikėtų susidėlioti naujo gyvenimo kelyje. Grįžtančius iš bažnyčios abiturientus mokyklos fojė pasitiko pučiamųjų ansamblis, vadovaujamas Lino Senkaus.

       Iškilmingai į aktų salę  įvedus buvusius 4 gimnazinės klasės mokinius, direktoriaus pavaduotojui ugdymui Regimantui Kavaliauskui  perskaičius įsakymą „Dėl brandos atestatų įteikimo“  ir sugiedojus „Tautinę giesmę“, būsimieji abiturientai, mokyklos jaunieji šauliai įnešė šių metų derlių – brandos atestatus.

       Brandos atestatų įteikimo šventėje dalyvavo gausus būrys mokinių artimųjų, LR Seimo narys Jurgis Razma, Savivaldybės meras Audrius Klišonis, Alsėdžių seniūnė Danutė Riepšienė.

       Sveikinimo žodis pirmiausia buvo suteiktas mokyklos direktoriui Leonui Mockūnui. Dėkodamas mokiniams už sėkmingai įveiktą brandos egzaminų maratoną, direktorius akcentavo, kad su šia laida prasidėjo nauja Alsėdžių gimnazijos istorinė era. Pasak L. Mockūno, gyvenime gal ne taip svarbu, kokius turi įvertinimus ir pasiekimus, svarbiausia  niekada neprarasti žmogiškumo. Kurti tolesnį gyvenimą direktorius išeinančius kvietė čia pat, gimtosiose vietose, ir pasidžiaugė, kad vietoje šiais metais 19  išeinančiųjų, rudenį sulauksime 20 pirmokėlių.

       Kadangi šie metai Lietuvoje paskelbti Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio metais, tai visos šventės metu buvusiems mokiniams buvo primenami  šio kunigaikščio „Priesaikai sūnui“.  Nuo „Priesaikų sūnui“ parašymo praėjo beveik du šimtmečiai, o pasirodo, kad su vaikais tiek tada, tiek dabar atsisveikiname primindami tas pačias prasmingas tiesas apie savarankišką gyvenimą, drąsą įveikiant gyvenimo sunkumus, namų ir tėvų atmintį, tolimesnių prasmingų tikslų siekimą ir t. t.

       LR Seimo narys J. Razma  išeinantiesiems linkėjo teisingai ir kryptingai pasirinkti tolesnį kelią, akcentavo, kad produktyvias ir įdomias studijų programas siūlo ne tik universitetai, bet ir šalies kolegijos. Dėkodamas mokiniams už puikius egzaminų rezultatus, svečias pasveikino klasės auklėtoją Mildą Rekašienę.

       Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis išeinantiesiems linkėjo teisingo pasirinkimo ir dar geresnių rezultatų savo  šalies labui. Alsėdžių seniūnė Danutė Riepšienė kvietė garsinti Alsėdžius, garsinti Lietuvą, bet niekada nepamiršti savo gimtųjų vietų ir savo tėviškės namų.

       Įteikiant brandos atestatus – Dariui Siriui ir Martynui Malakauskiui – įteikti ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomai, liudijantys, kad šie mokiniai buvo komandos, iškovojusios trečią vietą Lietuvos mokinių olimpinio festivalio virvės traukimo finalinėse varžybose, nariai.

       Plungės sporto ir rekreacijos centro diplomas įteiktas Plungės rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių rutulio stūmimo varžybose pirmą vietą užėmusiam Martynui Malakauskiui.

       Alsėdžių gimnazijos direktoriaus padėkos už gimnazijos vardo garsinimą rajono ir respublikinėse varžybose įteiktos Samantai Joskaudaitei, Martynui Malakauskiui ir Tadui Augustinui; už aktyvumą dalyvaujant mokyklos vokalinio ansamblio veikloje – Vyteniui Ylakiui; už atstovavimą gimnazijai respublikiniuose avangardinių madų festivaliuose – Deimantei Brasaitei.

       Pasibaigus šventei, mokyklos kiemelyje kartu su visais svečiais I laidos abiturientai, tęsdami tradiciją, pasodino obelaitę, kad visada būtų kur sugrįžti, kad bujojantis sodas niekada netrūktų vaisių, o juos į gyvenimą išleidusi mokykla niekada netrūktų čia norinčių mokytis mokinių.

Daiva Gramalienė,
Alsėdžių gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.