Į darželius – 272 vaikai

2023-06-02
Vaikai darželyje
Asociatyvi nuotrauka

Šį pavasarį vietų Plungės lopšeliuose-darželiuose laukė 338 vaikai, kurie iki šiol nebuvo lankę jokios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Po šią savaitę įvykusio pirmojo priėmimo etapo laukiančių skaičius sumažėjo iki 66 – priimti 272 vaikai. Žinoma, pokyčių įvyko ir tarp vaikų, jau lankiusių darželius. Mat buvo tokių, kurie lankė vieną įstaigą, bet laukė vietos kitoje.

Kaip visada, sudėtingesnė padėtis dėl lopšelinukų (1,5–3 metų vaikų). 47 šio amžiaus vaikai per pirmąjį etapą į įstaigas nepateko. Tiesa, laisvų vietų dar yra – matome galimybę per kitus etapus priimti dar 33 vaikus. Be to, patirtis rodo, jog dalis tėvų po pirmo priėmimo etapo atsisako vietos darželyje (mano, kad jų vaikui dar per anksti į darželį, pakeičia gyvenamąją vietą ir pan.). Taigi padėtis atrodo gana optimistiškai.

Vaikus, gimusius 2017–2020 metais, be problemų sudėliojame į laisvas vietas, o dėl pačių mažiausiųjų taip pat yra keli variantai kaip užtikrinti jų ugdymą. Lopšelyje-darželyje „Pasaka“ yra dvi grupės, kuriose dauguma vaikų – gimusieji 2020 metais, tačiau yra ir gimusių 2021 metais, todėl 5 laisvos vietos gali būti skirtos tik 2021 metais gimusiems. „Raudonkepuraitė“ turi 6 laisvas vietas, o laukiančių vietos šiame darželyje nebėra.

„Raudonkepuraitės“ „Vėrinėlio“ skyriuje taip pat 6 laisvos vietos. Naujoje grupėje, kuri įrengta 2 aukšte, galėtų būti tik 2021 metais gimę vaikai (pagal higienos normas vaikai iki 2 metų privalo būti pirmame aukšte, todėl ir siūlome atidaryti grupę tik gimusiems 2021 metais), o kita nauja grupė turėtų būti skirta 2019–2020 metais gimusiems vaikams. Tad jei tėvai sutiks leisti vaikus į laisvas vietas, galima patenkinti beveik visą poreikį.

Plungės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.