Praėjusiais metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje gaisruose žuvo 12 žmonių, o 28 gyventojų buvo traumuoti. Gaisrai daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose sukelia ypač skaudžias pasekmes, jų metu gali žūti ar nukentėti didelis skaičius žmonių. Ugnis sunaikina gyventojų turtą, palieka juos be pastogės. Pagrindinės galimos gaisrų kilimo priežastys yra gaisrinės saugos taisyklių nežinojimas ir nesilaikymas, gyventojų, ypač vaikų, neatsargus elgesys su ugnimi, dujomis ir elektra, aplaidumas eksploatuojant bendro naudojimo patalpas.
AUTONOMINIAI DŪMŲ SIGNALIZATORIAI
Autonominis dūmų signalizatorius – prietaisas, aptinkantis dūmus. Jis reaguoja į dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore. Kambaryje autonominis dūmų signalizatorius, atsiradus net nedideliam dūmų kiekiui, ima skleisti garso signalą, kuris pažadina miegančiuosius ir perspėja apie kilusį gaisrą. Autonominiai dūmų signalizatoriai įrengiami kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius.
Įrengiant autonominius dūmų signalizatorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija.
Renkantis autonominį dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, t. y. paženklintas CE ženklu – tas užtikrins kad įsigijote kokybišką daiktą.
Primename, kad nuo 2018 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai ir gyvenamuosiuose būstuose PRIVALOMA įsirengti autonominius dūmų signalizatorius.
DAUGIABUČIUOSE GYVENAMUOSIUOSE NAMUOSE DRAUDŽIAMA:
SAUGUS ELGESYS – IŠSAUGOTA GYVYBĖ
Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.