Gruzijos atstovai savivaldos vystymo teorines žinias Plungės rajone gilino praktiškai

2013-11-14

 

 

 

 

       
Lapkričio 6-7 dienomis Plungėje svečiavosi Gruzijos delegacija. Tai antrasis Lietuvos ir Gruzijos savivaldybių atstovų susitikimas pagal Užsienio reikalų ministerijos įgyvendinamą Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą „Patirties tiltas „Lietuva-Gruzija“.

Š. m. rugsėjo mėnesį keturi Plungės ir Klaipėdos rajonų savivaldybių atstovai Gruzijoje vedė mokymus apie strateginį planavimą ir vietos bendruomenių įtraukimą į savivaldybių plėtros planavimo ir įgyvendinimo procesą. 

Lapkričio 4-8 dienomis Gruzijos Kakheti ir Kvemo Kartli regionų savivaldybių atstovai lankėsi Lietuvoje ir praktiškai stebėjo Lietuvoje vykstančius bendruomenių raidos procesus, įgyvendinamus projektus, susipažino su savivaldybių strateginiu planavimu. 

Plungės rajono savivaldybės vadovai svečius iš Gruzijos priėmė lapkričio 6 d. Susitikime su Savivaldybės vadovais – meru Albinu Klimu, vicemeru Mindaugu Jurčiumi, Administracijos direktore Asta Beierle Eigirdiene, – patarėjais, Savivaldybės padalinių ir įstaigų vadovais buvo kalbama apie Savivaldybės veiklą, administracinę struktūrą, planavimą ir ES paramą. Gruzinai domėjosi Savivaldybės biudžetu, jo paskirstymu įvairioms reikmėms, iš gyventojų renkamais mokesčiais. Svečiai teiravosi apie rajono verslo situaciją, klausinėjo apie rinkimus į Savivaldybės tarybą, veikiančias politines partijas.

Po susitikimo su Savivaldybės vadovais svečiai lankėsi Vietos veiklos grupės biure ir susitiko su biuro administracija ir valdybos nariais.  Čia svečiams taip pat iškilo daug klausimų: juos domino ne tik „Leader“ programos lėšomis įgyvendinami projektai, jų finansavimas, bet ir bendradarbiavimo tarp nevyriausybinio, valdžios ir verslo sektorių formos.   

Vėliau svečiai lankėsi Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, kur bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas supažindino svečius su trijų pagal „Leader“ programą įgyvendintų projektų rezultatais: atnaujintu sporto aikštynu, prie vidurinės  mokyklos sutvarkytomis paminklo vyskupui Motiejui Valančiui prieigomis ir bendruomenės pirtimi.

Šarnelės bendruomenės pirmininkė Rima Jokubauskienė svečiams rodė projekto „Šarnelės bendruomenės namų remontas“ rezultatus – puikiai vietos verslininko ir ES lėšomis įrengtus bendruomenės namus.

Antrą vizito dieną Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė svečius pakvietė į restauruotus M. Oginskio dvaro laikrodinės – oranžerijos pastatus, pritaikytus bibliotekos veiklai, ir supažindino su projekto įgyvendinimu. 

Svečių vizitą Plungėje užbaigė išsamus M. Oginskio dvare vykdomų restauracijos darbų pristatymas.  Žemaičių dailės muziejaus direktorius rodė ne tik dvare įgyvendintų projektų rezultatus, bet ir pristatė  tradicinę žemaitišką kultūrą, svečius palydėjo iki ES lėšomis restauruotos rašytojos Žemaitės gimtinės  Bukantėje.

Manome, kad projektas, skirtas perduoti Vakarų Lietuvos savivaldybių sukauptą patirtį, prisidedant prie spartesnio Gruzijos savivaldos vystymosi bei visuomenės aktyvinimo, prie regionų ekonominio, socialinio stabilumo bei laipsniško integravimosi į pasaulinę ekonomiką, pasiteisino.  Tikimės, kad  ir ateityje rasime galimybių  pratęsti užmegztus ryšius.

Už pagalbą, priimant svečius, nuoširdžiai dėkojame:

Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupės administracijai;

Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkui;

Šarnelės kaimo bendruomenei;

Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei;

Žemaičių dailės muziejaus kolektyvui.

 

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja
Žaneta Piepalienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.