Gruodžio 3 d. dalyvauk Nacionaliniame sveikatos egzamine!

2014-12-01

 

Žinau – gyvenu sveikiau! Tokiu šūkiu pasitikrinti savo žinias ir paskatinti domėtis sveika gyvensena kviečia jau trečią kartą rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas. Portale lrytas.lt gruodžio 3 d., trečiadienį, rengiamas egzaminas kviečia atidžiau pažvelgti į žmogaus anatomiją, užkrečiamąsias  ligas ir jų prevenciją. 

Dalyvaukite Nacionaliniame sveikatos egzamine (NSE) ir laimėkite sveikatingumo savaitgalį Druskininkuose arba Anykščiuose pasirinktinai! Sveikatos žinių patikrinimas vyks adresu http://nsegzaminas.lrytas.lt/ nuo 9 val. ryto iki 24 val. 

NSE organizatoriai kviečia dalyvauti visus:  jaunimą ir senjorus, šeimas ir mokyklų klases, visų specialybių ir įvairių pomėgių  žmones. 

Šiuo egzaminu siekiama paskatinti domėtis ir rūpintis savo sveikata, padėti sugriauti mitus ir tikrovės neatitinkančius stereotipus bei surasti mokslu pagrįstus atsakymus į aktualiausius sveikatos klausimus.

„Už savo sveikatą atsakome kiekvienas, o atsakomybė neatsiejama nuo pareigos žinoti, kaip saugoti save ir savo vaikus bei artimuosius, kokios moksliniais tyrimais pagrįstos prevencijos ir profilaktikos priemonės yra veiksmingiausios. Tad ir mūsų, egzamino autorių, didžiausias noras – sveikatos temomis išprususi ir savo sveikatai neabejinga visuomenė“, – sako VšĮ „Virtus LT“ direktorius Tautvydas Vencevičius. 

Pasak jo, šiemet egzamino organizatoriai visus privers gerai pasukti galvas. Daug klausimų bus susiję su žmogaus anatomija. 

Pirmieji 10 dalyvių, per trumpiausią laiką teisingai atsakiusių į klausimus, laukia prizai – leidėjų dovanos visai šeimai. Trijų pirmųjų vietų laimėtojams Lietuvos rytas dovanoja metines prenumeratas, sportinės aprangos ir laisvalaikio komplektus dovanoja „Hummel“. O pirmosios vietos laimėtojui – greičiausiai teisingai atsakusiam į egzamino klausimus dalyviui – „Vilnius SPA“ dovanoja sveikatingumo savaitgalį dviem sveikatingumo ir poilsio centre. Galėsite pasirinkti – ilsėtis Druskininkuose ar Anykščiuose.

„Mes jau antrus metus prisidedame prieš šio sumanymo. Daugybė žmonių Lietuvoje tebėra labai toli nuo suvokimo apie savo sveikatą, mitybą ir elementarias medicinos žinias. Įtampa, nuovargis, agresyvumas, ankstyvos ligos – tai šio nežinojimo pasekmės, o tokie projektai kaip šis padeda suprasti, kiek nedaug patys apie save žinome. 

Taip, keliauti iki sveikos visuomenės dar teks ilgai, tačiau tokie žinių pasitikrinimai – labai svarbūs. Tai – žingsniai teisinga kryptimi”, – sakė portalo lrytas.lt redaktorius Liudas Dapkus.

Egzamino taisyklės: 

Nacionalinį sveikatos egzaminą 2014‘ sudaro 50 klausimų. Egzamino dalyviui testo būdu reikia atsakyti į klausimą, kuriame yra pateikiami trys ar daugiau galimų atsakymų. Teisingas – tik vienas iš jų.

Egzamine gali dalyvauti visų amžiaus grupių atstovai. Tas pats asmuo egzamine gali dalyvauti tik vieną kartą. Pasitikrinti, ar teisingai atsakėte į visus klausimus, galėsite kitą dieną po egzamino. 

Į prizines vietas ir apdovanojimus nepretenduoja medicininį išsilavinimą įgyjantys ar jau įgiję asmenys, besiverčiantys medicinos, gydymo paslaugomis. 

Egzamine dalyvauja ir pretenduoja į prizus tik egzamino pabaigoje prisiregistravę asmenys ir užpildę registracijai reikalingus duomenis. 

Prizai įteikiami 10 asmenų, kurie teisingai ir greičiausiai atsakė į visus egzamino klausimus. 
Egzamino nugalėtojai skelbiami kitą dieną po egzamino.

Apdovanojimų ceremonijos vieta ir laikas bus paskelbti pasibaigus egzaminui.

Projekto partneriai yra visuomeninė iniciatyva „Saugok save“, pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA. 

Informaciniai partneriai: dienraštis “Lietuvos rytas”, portas lrytas.lt ir „Lietuvos ryto TV“. 

Egzamino organizatoriaus – VšĮ VIRTUS LT – iniciatyvą remia bei prisideda ją įgyvendinant valstybinės sveikatos priežiūros institucijos, gydytojai ir socialiai atsakingo verslo bendruomenė.  Projekto globėja – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.    

Egzaminas  vyks gruodžio 3 d. internete nuo 9 val. iki 24 val. interneto svetainėje nsegzaminas.lrytas.lt/


Daugiau informacijos:

Tautvydas Vencevičius

VšĮ VIRTUS LT direktorius

Mob. 8 686 22 377

El.paštas projektai@virtuslt.lt

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.