Greideriavimas ir duobių taisymas – tik esant tinkamoms sąlygoms

2024-02-26

Vos nutirpus sniegui, gyventojai pradeda kelti klausimus: kada bus greideriuojami žvyrkeliai, tvarkomos asfalto duobės, valomos smėlio sankaupos nuo gatvių ir šaligatvių.

Pasak kelininkų, dėl vyravusių permainingų oro sąlygų, gausių mišrių kritulių, temperatūros pokyčių, daugelio kelių su žvyro danga būklė išties prasta. Tačiau greideriuoti juos kol kas neefektyvu – reikia palaukti, kol pasitrauks susidaręs įšalas. Ypač miškingose vietovėse arba ten, kur sunkesni molingi gruntai. Esant įšalusiai ar permirkusiai dangai, greideriuojamas tik viršutinis, vandens prisotintas sluoksnis, taip suteikiant ypač trumpalaikį efektą. Tokiu atveju mechanizmai negali atlikti darbų visu dangos storiu ir pašalinti esamų nelygumų.

Kaip informavo Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė, miesto seniūnija sutartį dėl žvyro dangos gatvių priežiūros yra sudariusi su viešąjį konkursą laimėjusia UAB „VVARFF“. Ši sutartis  apima greideriavimą ir žvyravimą, bet neapima gatvių laistymo dulkėtumą mažinančiomis medžiagomis, tam yra kita sutartis. Asfalto dangos gatves prižiūri, atsiradusias duobes-išdaužas taiso viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Plungės Lagūna“. Miesto valymo darbus žiemos ir vasaros sezonais atlieka UAB „Raguvilė“.

Pasak miesto seniūnės, nei žvyro, nei asfalto dangos gatvių, kelių priežiūros sutartyse nėra darbų atlikimo grafikų. Nes šie darbai atliekami ne pagal grafiką, o seniūnijai užsakius – pagal poreikį ir klimatines sąlygas.

Žvyro dangos gatvės, keliai, nežiūrint į tai, jog žiemos metu nuo suspausto ir suledėjusio sniego juose atsiranda labai daug duobių, negali būti greideriuojami žiemos metu esant įšalui. Kitais metų laikotarpiais negali būti greideriuojami tuomet, kai kelio danga yra permirkusi. „Apibendrintai konstatuojame, kad, siekiant nesugadinti žvyro dangos gatvių, kelių pagrindų, darbai gali  būti vykdomi tik esant tam palankioms sąlygoms. Esant poreikiui, seniūnija teikia užsakymą rangovui, o šis per 3 dienas privalo pradėti vykdyti greideriavimo darbus. Žinoma, jei tai leidžia klimatinės oro sąlygos: nėra įšalo, nelyja, nepermirkusi kelio danga“, – minėjo Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė. Tos pačios sąlygos galioja ir prižiūrint kaimo seniūnijų gatves, kelius su žvyro danga.

Asfalto dangos gatvių priežiūros darbai taip pat vykdomi pagal seniūnijos užsakymą, darbai vykdyti pradedami per 5 dienas nuo užsakymo pateikimo dienos.

Žiemos metu vykdomas tik kosmetinis asfalto dangos duobių taisymas, tai atliekama pačių seniūnijos darbuotojų pajėgomis. Taisomos tik atsivėrusios ir pavojų eismo saugumui keliančios gilios duobės, jos laikinai užpildomos šalto asfalto mišiniu.

Tinkamai asfalto danga klojama ir taisoma gali būti taip pat tik esant tinkamoms klimatinėms oro sąlygoms – kai teigiama temperatūra ir nelyja.

Per žiemą susikaupusio slydimą mažinančio mišinio, smėlio ir kitų nešvarumų šlavimas bus užsakytas, kai nutirps sniegas ir gatvių pakraščiuose nebebus ledo.

GYVENTOJŲ PRAŠOME KANTRYBĖS – pasitraukus įšalui, pradžiūvus dangoms, žvyrkeliai bus greideriuojami, asfalto duobės taisomos, gatvių pakraščiai šluojami.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.