Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių kursai pagal GIMK programą norintiesiems sušildyti sužvarbusią vaiko širdį

2014-05-08

         Plungės socialinių paslaugų centras (Mendeno g. 4), vykdydamas 2013-2015 m. projektą „Globėjų (rūpintojų) ir į tėvių socialinių kompetencijų ugdymas ir teikiamų socialinių paslaugų plėtra Plungės rajone“, šiuo metu organizuoja būsimų globėjų ir į tėvių mokymus pagal GIMK programą.

         Šiam projektui vykdyti 2014 metais iš LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gautas 26 232 Lt  finansavimas.

         Galima pasidžiaugti, kad šiais metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir paslaugos teikiamos ne tik Plungės rajono, bet ir Rietavo savivaldybių gyventojams.

Vykdant projektą, teikiamos šios paslaugos globėjams (rūpintojams) ir į tėviams:

a)  Būsimų globėjų (rūpintojų) ir į tėvių paieška, mokymas pagal GIMK programos į vadinę programą bei asmens pasirengimo tapti globėju (rūpintoju) ar į tėviu į vertinimas;

b)   Globėjų (rūpintojų) ir į tėvių mokymas pagal GIMK programos tęstinių mokymų programą;

c)  Globėjų (rūpintojų) ir į tėvių konsultavimas (individualios ir grupinės konsultacijos);

d) Globėjų (rūpintojų), į tėvių, į vaikinančių antrą ir paskesnį vaiką, savanoriškos globos (svečiavimosi) siekiančių asmenų, sutuoktinių, į vaikinančių sutuoktinio vaiką, t. y. asmenų, kuriems mokymas pagal GIMK į vadinę programą neprivalomas, pirminis ir pakartotinis vertinimas.

         Šiuo metu būsimųjų globėjų ir į tėvių mokymuose dalyvauja trys šeimos. Jų metu dalyviai, pasiryžę pasidalyti savo šeimos šiluma su būsimais globojamais ar į vaikintais vaikais, dalyvauja 3 valandų mokymuose, kurie vyksta kartą per savaitę. Dalyvaudami 10-yje susitikimų, būsimieji globėjai ir į tėviai susipažį sta su tėvų globos netekusio vaiko vidiniu pasauliu, užsiėmimų metu bando į sijausti, kokius sunkumus ir netektis patyręs vaikas ateis į jų šeimą. Gaunamos žinios padės suprasti, kiek tvirtas būsimųjų globėjų ir į tėvių apsisprendimas suteikti be tėvų globos likusiam vaikui namus, padės į tvirtinti dalyvių apsisprendimą žengti dar vieną žingsnį – atverti savo namų duris vaikui, laukiančiam tėvelių. Galimybes bei apsisprendimą į vertina ne tik patys dalyviai, bet ir jų mokytojai – atestuoti socialiniai darbuotojai.

         Globėjų ir į tėvių mokymai būtini visiems žmonėms, besirengiantiems globoti ar į vaikinti vaiką, jei jie nėra artimi giminaičiai. Būsimų globėjų (rūpintojų) ir į tėvių mokymai rengiami siekiant sumažinti vaikų, apgyvendinamų vaikų globos institucijose, skaičių, siekiant tolerantiškesnio visuomenės požiūrio į vaiko globą bei į vaikinimą, padedant mokymų dalyviams atsakingai pasiruošti laukiantiems iššūkiams bei džiugiems atradimams, brandžiau pažvelgti į globą ir į vaikinimą.

         Rudenį planuojama dar viena būsimų globėjų ir į tėvių grupė, prie kurios prisijungiant laukiame ir kiekvieno iš Jūsų, pasiruošusio globoti ar į vaikinti vaiką. Padėkite vaikui pajusti Jūsų širdies šilumą bei šeimos saugumą – juk dar tiek daug vaikų laukia, kada ateisite jų išsivesti į NAMUS…

 

 

     GIMK programos atestuotos socialinės darbuotojos

     Kristina Navickaitė ir Jolanta Zaburienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.