Gimnazistų susitikimas su vienuolėmis

2015-05-21

       Nuo 2014 m. lapkričio 30 d. iki 2016 m. vasario 2 d. apmąstome Pašvęstojo gyvenimo metus.

       Pašvęstasis  gyvenimas – tai gyvenimas  vyrų  ir moterų, kuriuos Dievas pasirinko artimesniam bendravimui, ir jie tą kvietimą išgirdo ir priėmė.

       Ta proga Alsėdžių gimnazijos tikybos mokytoja Vaida Silkauskienė į gimnaziją pakvietė vienuoles iš Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos – seseris Jolitą Šarkaitę ir iš Alsėdžių miestelio kilusią Loretą Armalytę. Jos  susitiko su  8-12  klasių mokiniais.

       Mokytojams  ir mokiniams papasakojo, kad seserys ir broliai vienuoliai, pašvęsdami savo gyvenimą Dievo ir Bažnyčios tarnystei, sekdami Jėzaus Kristaus gyvenimu, duoda tris – skaistumo, klusnumo ir neturto – įžadus, kalbėjo, kad vienuoliniam gyvenimui svarbus bendruomeniškumas ir nuolatinė malda  už Bažnyčią ir visą pasaulį, dalijosi savo kongregacijos pašaukimu bei misija.

       Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos tikslas yra religinių žinių skleidimas tarp vaikų ir jaunimo, krikščioniškos sąžinės formavimas ir dalyvavimas Bažnyčios sielovadoje savo aplinkoje, o ypač – kaimo vietovėse.

       Nuo 1923 metų ši kongregacija veikia ir Lietuvoje. Seserys darbuojasi Lenkijoje, Šiaurės Amerikoje, Centrinėje Afrikoje (Ruandoje, Konge), Prancūzijoje, Italijoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje. Nuo 2000 m. kuriasi ir pavienių seserų apaštalinė bendruomenė „Fiat“. Jai priklauso ne bendruomenėje gyvenančios seserys. Jos savo pašaukimą išgyvena slaptoje pagal Marijos tarnaičių dvasingumą ir jungiasi į seserų misiją savo aplinkoje, kurioje gyvena.

       Mokiniai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus apie vienuolių gyvenimą, laisvalaikį, apsisprendimą tapti vienuolėmis. Šis susitikimas, anot mokinių, buvo geriausia tikybos pamoka.

       Maloniai nustebino viešnių pasakyti žodžiai, kad šią dieną likusios vienuolės seserys meldėsi už visus Alsėdžių miestelio žmones.

       Pamokos pabaigoje palinkėjome surasti savyje ir maldoje stiprybės, einant nelengvu savo pašaukimo keliu, bei toliau tiesti žmogiškumo ir artimo meilės tiltus.


Alsėdžių gimnazijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.