Gimnazistai „žaidė“ profesijas

2020-01-21

Praėjusią savaitę  Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje rinkosi mokiniai  iš

Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos, lydimi karjeros koordinatorės Gitanos Jurčienės, bei Platelių gimnazijos, kurie atvyko kartu su  karjeros koordinatore Vilija Ramoniene. Kartu su didele grupe jaunų žmonių dieną Alsėdžiuose pradėjo ir LR Seimo narys Jonas Varkalys. Mūsų gimnazijoje vyko interaktyvūs karjeros užsiėmimai mokiniams „Žinių liftas“. Svečius sutiko  laikinai einantis  gimnazijos direktoriaus pareigas Regimantas Kavaliauskas.

„Žinių liftas“ – tai VDU Žemės ūkio akademijos renginys, kurio metu mokinius su karjeros ir studijų galimybėmis inovatyviai ir žaismingai supažindino  Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslumo laboratorijos vadovė Aistė Čapienė ir Verslumo laboratorijos administratorė Deimena Montvydaitė  bei  Universiteto Psichologijos katedros dėstytoja psichologė Dovilė Jonušienė.

Apie karjeros paieškas, patirtis, studijų pasirinkimą susirinkusiems moksleiviams kalbėjo ir šio renginio organizatorius bei globėjas –  Seimo narys Jonas Varkalys. Jis džiaugėsi, kad šiuo metu jaunimui sudarytos visos galimybės ieškoti, domėtis ir žinoti, kokia kryptimi jie  nori eiti per gyvenimą. J. Varkalys linkėjo mokiniams „…kilti žinių liftu ir niekada nenustoti domėtis įvairiomis karjeros galimybėmis“. Daugiau nei dvi valandas, neslėpdami gerų emocijų,  bendraamžiai iš trijų gimnazijų galėjo dalyvauti  smagiuose užsiėmimuose  „Sužaiskime profesiją“.  

Kol mokiniai ieškojo naujų karjeros galimybių atradimo būdų, mokytojai kartu su psichologe  D. Jonušiene mokėsi ir diskutavo „Kaip išauginti asmenybę“. Diskutuota apie šių dienų aktualijas – kiek gali mokytojas padėti vaikui, kiek tikisi pagalbos iš tėvų ir kitų artimų žmonių.  

„Žinių liftu“  tą dieną galėjo mėgautis visų rajono  mokyklų gimnazistai – iš Alsėdžių svečiai buvo išlydėti į Plungės „Saulės“ gimnaziją, kur jų laukė ir Kulių gimnazijos mokiniai.

Renginio dalyviai dėkingi už dar vieną, kitokią karjeros pamoką.


Informaciją  parengė Daiva Gramalienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.