Gimnazijoje svečiavosi Kazickų šeimos fondo atstovai

2019-09-09
 

Naujų mokslo metų pradžioje S. Narutavičiaus gimnazija sulaukė neeilinių svečių – Kazickų šeimos  fondo valdybos narių ir darbuotojų.

Kazickų šeimos fondas veikia nuo 1998 metų Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o nuo 1999 m. – Vilniuje, Lietuvoje. Fondo steigėjas buvo Lietuvos Respublikos ir JAV pilietis, Pasvalio krašto garbės pilietis, KTU garbės daktaras, Jeilio universiteto ekonomikos mokslų daktaras, verslininkas ir filantropas Dr. Juozas Petras Kazickas.

Šiuo metu pagrindinį dėmesį Fondas skiria švietimui ir socialiniams projektams, taip pat remia kultūros, sveikatos apsaugos, religines ir labdaros organizacijas.

Gimnazijos bendruomenei fondo veiklą pristačiusi Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė pabrėžė, kad šiuo metu Kazickų šeimos fondas rėmimo programas ir projektus vykdo Lietuvoje ir JAV, tačiau savo veiklos istorijoje yra skyręs paramą ir kitose pasaulio valstybėse.

Fondo įkūrėjams mirus, pradėtą veiklą tęsia palikuonys. Alsėdžiuose lankėsi Peter ir Augustinas Kazickai, vykdomos programos SPROUT koordinatorė, fotografė Aluna Vita Yacoe, Fondo Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė, Fondo Vilniaus skyriaus direktorė Agnė Vertelkaitė ir šio skyriaus projektų vadovė Ieva Sriebaliūtė bei programos „Jaunimas gali“ koordinatorė Lina Blaževičiūtė.

Būtent dėl dalyvavimo pastarojoje programoje alsėdiškiai ir nusipelnė svečių dėmesio. Gimnazijos komanda, vadovaujama kūno kultūros mokytojos  Jurgitos Krasauskienės, nuo 2018 metų dalyvauja programoje „Jaunimas gali“. Programos „Jaunimas gali“ misija yra suteikti Lietuvos jaunimui galimybes sportuoti, mokytis ir augti savarankiškais, produktyviais žmonėmis. Komandų struktūra išnaudojama siekiant treniruoti, mokyti, įkvėpti bei motyvuoti jaunimą atpažinti savo galimybes ir suprasti, kad yra svarbu siekti savo tikslų ir svajonių. Jaunimas yra mokomas šiandien ypač aktualių darbo komandoje įgūdžių, ugdyti pasitikėjimą savimi, gerbti kitus, spręsti konfliktus, atpažinti pavojingas situacijas ir, žinoma, užmegzti draugystes. Programa taip pat siekiama prisidėti sprendžiant Lietuvoje ypač aktualias problemas:  pasak Kazickų šeimos fondo Vilniaus skyriaus direktorės Agnės Vertelkaitės, jų tikslas aplankyti Fondo globojamos programos „Jaunimas gali“ dalyvių mokyklas, susipažinti ir iš arti pamatyti, kaip mažuose šalies miesteliuose gyvena jaunimas, kuo jis domisi, ko trūksta..

Susitikti, pristatyti rajoną, Alsėdžių seniūniją ir bendruomenę į gimnaziją atvyko ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėjas ir Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė.

Sužinoję, ko trūksta jaunimui, ką jie norėtų modernizuoti savo miestelyje, jeigu turėtų daug pinigų, kokias savo svajones bando įgyvendinti patys – svečiai noriai bendravo su „Jaunimas gali“ programos dalyvėmis, komandos vadove Jurgita Krasauskiene bei gimnazijos vadovo pareigas einančiu Regimantu Kavaliausku. 

Šiuo susitikimu tarsi startavo naujas „Jaunimas gali“ sezonas. Oficialiai jo pradžią Kazickų šeimos fondas skelbė rugsėjo 8-ą „Danske Bank Vilniaus maratonas 2019“ metu. Jame tarp 250 programos „Jaunimas gali“ moksleivių į 2 kilometrų maratoną įsijungė ir jaunosios alsėdiškės.

Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.