Gimnazijoje įvyko valstybinio lygio pratybos

2023-12-14

Gruodžio 12 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje ir jos teritorijoje vyko neįprastas veiksmas – čia surengtos valstybinio lygio funkcinės pratybos, kurių tema „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai gresiant ar įvykus teroristiniam išpuoliui viešojoje erdvėje“.

Pratybas organizavo ir joms vadovavo Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Pratybų dalyviai – Policijos departamentas, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Lietuvos policijos mokykla, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Plungės rajono savivaldybė, Plungės „Saulės“ gimnazija, Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (Klaipėdos filialo Plungės teritorinis skyrius) ir kitos suinteresuotos įstaigos.

Pratybų tikslas – įvertinti civilinės saugos sistemos subjektų veiksmus gresiant ar įvykus teroristiniam išpuoliui viešojoje erdvėje.

Pratybų uždaviniai: įvertinti institucijų reagavimą gresiant teroristiniam išpuoliui ir įvykus teroristiniam išpuoliui; įvertinti institucijų pasirengimą mokymo įstaigos evakavimui; įvertinti sveikatos priežiūros įstaigų pajėgumus organizuojant asmenų, nukentėjusiųjų teroristinio išpuolio metu, sprogimo ir kitų sužeidimų, pirmosios pagalbos suteikimą.

Visi pratybų dalyviai turėjo savo užduotis. Plungės rajono savivaldybė privalėjo organizuoti ir įvertinti savo pasirengimą perspėti ir informuoti gyventojus bei žiniasklaidą apie įvykį; organizuoti ir įvertinti pasirengimą evakuojant gimnazijos mokinius. Plungės „Saulės“ gimnazija –

organizuoti ir įvertinti informacijos sklaidą gresiant ar įvykus teroristiniam išpuoliui; organizuoti ir įvertinti savo veiksmus evakuacijos metu; vykdyti mokymo įstaigos evakuacijos plane ir kituose dokumentuose numatytus veiksmus.

Į pratybų vietą buvo nuvykę Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėja Anastasija Bojog, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė ir Savivaldybės parengties pareigūnas Vidmantas Mončys.

Pratybas stebėjo vertintojai, kurie vėliau pateiks savo ataskaitas.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.