Gimnastikos kamuoliai – Plungės rajono vaikų darželių auklėtinių laikysenai stiprinti

2017-04-03

Plungės ROTARY klubas, padedant Savivaldybės gydytojai Orestai Gerulskienei ir Visuomenės sveikatos biuro specialistams, parengė programą ,,Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio amžiaus vaikams“. Kovo 23 dieną Plungės ROTARY klubo prezidentas Gintautas Igaris, rotarietis Valerijus Stonkus, šio klubo narys,  Savivaldybės meras Audrius Klišonis su nuoširdžiausiais linkėjimais perdavė per šimtą gimnastikos kamuolių „Nykštuko“, „Vyturėlio“ ir Platelių UDC auklėtiniams.   

Rudenį ROTARY klubo narių susirinkime dalyvavusi Savivaldybės gydytoja O. Gerulskienė buvo paprašyta pristatyti duomenis apie Plungės rajono savivaldybėje augančių vaikų sveikatos būklę. Rotariečiams kilo minčių konkrečiomis priemonėmis prisidėti prie to, kad mažyliai augtų sveiki, žvalūs ir linksmi. 

O. Gerulskienė pažymėjo, kad dabar dauguma vaikų laisvalaikį praleidžia pasyviai – prie televizoriaus ar kompiuterio, per mažai būna gryname ore ir mažai juda. Tai atsiliepia jų sveikatai: krypta stuburas, silpsta regėjimas, ištinka pykčio protrūkių. Pastaruoju metu ugdymo įstaigose pastebima netaisyklinga vaikų laikysena, stuburo iškrypimai, nugaros skausmai ar plokščiapėdystė. Plaukimas ir važinėjimas dviračiu – dvi veiklos, kurias, anot gydytojų, turėtų praktikuoti kiekvienas vaikas. Tačiau yra paprastesnis būdas sveikatai stiprinti – gimnastikos kamuoliai. 

Norint išlaikyti kūno svorį ant kamuolio, reikia išlaikyti pusiausvyrą. Balansavimas ant kamuolio priverčia dirbti daug kūno raumenų. Tai ypač svarbu vadinamuoju „augimo piko“ laikotarpiu, kuris prasideda ikimokyklinio amžiaus vaikams.  Jei vaikas yra ramesnis, mažai judantis, o jo nugaros raumenys yra silpni, problemų su nugara ar laikysena gali kilti dažniau. Pratimai su gimnastikos kamuoliu veikia liemens raumenis, juos stiprina, priverčia išsitiesti, padeda sugrąžinti kūną į taisyklingą padėtį. Kamuoliai padeda sukoncentruoti dėmesį  į save ir supančią aplinką. Tokiu būdu yra gerinamas motorinis, sensorinis valdymas. Pratimai su kamuoliais išmoko ir saugiai nugriūti. Kamuolys turi atitikti žmogaus kūno proporcijas (sėdint šlaunys ir keliai turi būti sulenkti 90 laipsnių kampu). 

Susirinkime buvo paviešinti Visuomenės sveikatos biuro atlikti vaikų sveikatos stebėsenos duomenys rajono mokyklose.  Skeleto-raumenų sistemos sutrikimai nustatyti 11,5 proc. sveikatą pasitikrinusių mokinių. Nustatyta, kad daugiausia šių sutrikimų užregistruota 6-11 klasių moksleiviams (apie 16,9 proc. pasitikrinusių šių klasių mokinių). Keturiems (iš 10)  skeleto-raumenų sistemos sutrikimų turinčių vaikų nustatyta skoliozė. Trims (iš 10) skeleto-raumenų sistemos sutrikimų turinčių vaikų nustatyta laikysenos sutrikimų. 

Plungės ROTARY klubas apsisprendė skirti dėmesio laikysenos ugdymui ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo sistemoje. ROTARY klubo prezidentas G. Igaris, lankydamasis vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, pažymėjo, kad kiekvienam suaugusiam žmogui svarbu vaikai. Kai jie auga sveiki, norisi tikėti, kad tokiais liks visą gyvenimą.  

„Vaikų ateitis, jų sveikata, laikysena – mūsų šalies laikysena. Judesio problemos, susijusios su stuburu, gali būti sprendžiamos gimnastikos kamuoliais. Šią patirtį plungiškiai parsivežė iš miesto partnerio Bjerkreimo. ROTARY klubui svarbu, kad šis projektas nebūtų vienkartinis. Manau, kad jis plėsis po visą rajoną ir visą Lietuvą“, – kalbėjo G. Igaris.

Meras A. Klišonis sakė, jog, lankydamasis Norvegijoje matė, kad pradinių klasių mokiniai net pamokų metu sėdi ne ant kėdučių, o ant gimnastikos kamuolių.

„Sėdėjimas ant gimnastikos kamuolio – iššūkis visam kūnui. Su kamuoliais labai patogu stiprinti nugaros raumenis. Jei neturi tvirto stuburo, vyniosies tarsi koks sliekas… Labai tikiuosi, kad šis ROTARY projektas pasiteisins ir viena problema dėl vaikų sveikatos mūsų rajone bus mažiau“, – kalbėjo A. Klišonis.

„Nykštuko“ direktorė Violeta Einikienė padėkojo rotariečiams, merui ir Savivaldybės gydytojai, Visuomenės sveikatos biurui už geras iniciatyvas ir paskelbė, kad „Nykštuko“ darželis parengė programą siekdamas gauti sveikos mokyklos statusą. Gimnastikos kamuoliai tokiai vaikų ugdymo įstaigai iš tiesų bus labai reikalingi. 

Smulkesnė informacija apie renginį Žemaitijos TV videomedžiagoje https://www.youtube.com/watch?v=rSfiAgKrsMo&feature=youtu.be

  

Plungės rajono savivaldybės informacija

Sauliaus Narkaus nuotrauka


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.