Geriausia jaunų žmonių idėja kilo Alsėdžiuose!

2015-05-11

 

       Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, gegužės 4-10 dienomis vyksta Europos jaunimo savaitės renginiai. Plungėje visą savaitę įvairiose vietose, kiekvieną dieną šurmuliavo jaunimas.

Pirmadienį Plungės kultūros centre vyko konferencija „Jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime Plungės rajone“.

       Antradienį Žemaitijos televizijos studijoje vyko „IDč–JA+“ renginys, kuriame jaunimas atskleidė savo idėjas, skatinančias dalyvavimą visuomenėje ir darbo rinkoje. Buvo išsakytos septynios idėjos. Vertinimo komisija, kurią sudarė Plungės rajono mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė bei UAB „Plungės šaltis“ finansų skyriaus vadovas Justinas Šimkus, po ilgo ginčo nusprendė, kad savo idėją „Mes jums padėsime!“ visai Lietuvai nacionaliniame Europos jaunimo savaitės renginyje, atskleis Alsėdžių gimnazijos gimnazistai Jonas Mockūnas ir Robertas Dobilas.

       Trečiadienį kavinėje „Galera“ vyko renginys „Jaunimo variklis“  – nacionalinių jaunimo organizacijų prisistatymai, o po jų kulminacija – muzikos grupės „Baltasis kiras“ koncertas.

       Ketvirtadienį Vilniuje vyko minėtas nacionalinis Europos jaunimo savaitės renginys, kuriame buvo renkama geriausia jaunimo „idėja“.

       Renginį, kurį organizavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, sveikinimo kalbomis atidarė Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Laisvūnas Bartkevičius ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Lilija Gerasimienė. Vėliau sekė du labai įdomūs pranešimai. Įmonės „Visionary Analytics“ tyrėja, ne taip seniai buvusi Plungės NVO „Krantas“ valdybos pirmininkė,  Lina Vosyliutė pristatė įžvalgas apie jaunų žmonių dalyvavimą darbo rinkoje, o įkvėpimu veikti dalinosi muzikantas ir kūrėjas Jurgis Didžiulis.

       Vėliau jaunuoliai dalyvavo teminėse darbo grupėse apie Lietuvos jaunimo politiką, Europos Sąjungos programą „Erasmus +“. Vyko intriguojanti diskusija „Į ką jaunimo srityje investuojama savivaldybėse?“, įkvepianti diskusija – „Kokių žinių, įgūdžių reikia, norint įsitvirtinti darbo rinkoje?“. Visi norintys laikė Europos egzaminą.

       Tačiau grandiozinio renginio kulminacija – geriausios jaunų žmonių idėjos, skatinančios dalyvauti visuomenėje ir darbo rinkoje, rinkimas. Iš viso dalyvavo jaunuoliai iš 40-ties savivaldybių! Daug buvo įdomių minčių ir idėjų, bet pati įdomiausia ir realiausiai įgyvendinama pasirodė Plungės rajono savivaldybės Alsėdžių gimnazijos gimnazistų Jono Mockūno ir Roberto Dobilo idėja „Mes jums padėsime!“. Laimei ir džiaugsmui nebuvo ribų! Visa salė gaudė nuo garsių aplodismentų. Vaikinukai nurungė visus varžovus ir laimėjo pažintinę kelionę po Europos Sąjungos institucijas į Briuselį liepos mėnesį!


Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.