Geresnei želdinių apsaugai – įstatymų pakeitimai

2022-12-29
Plungės parkas, tvenkinys, tiltelis

Seimas priėmė Želdynų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais siekiama sustiprinti želdinių apsaugą. Šie pakeitimai įsigalios nuo 2023 m. gegužės 1 d.

Želdynų įstatymas papildytas nuostata, įpareigojančia savivaldybes per vienerius metus atkurti gatvių želdinius, jei juos teko pašalinti dėl statybos darbų arba jei jie kėlė pavojų aplinkai, eismo saugumui. Tikimasi, kad tai padės atkurti žaliąją pusiausvyrą urbanizuotose teritorijose.

Kitu Želdynų įstatymo pakeitimu savivaldybėms suteikta teisė savarankiškai padidinti atkuriamosios vertės įkainius savivaldybės saugotinais paskelbtiems želdiniams. Pagal šiuos įkainius apskaičiuojama kompensacija, kurią asmuo turi sumokėti už šalinamą savivaldybės saugotiną želdinį įstatyme nenumatytais neatlygintino šalinimo atvejais, taip pat nustatomas žalos dydis už neteisėtai, be leidimo pašalintą savivaldybės saugotiną želdinį.

Taip pat padidintos baudos už želdinių apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus.

Be to, siūloma diferencijuoti baudas pagal želdinių ekologinę vertę ir žalą aplinkai juos sunaikinus – bauda už medžių sunaikinimą didinama, o už kitų želdinių – krūmų – lieka tokia pati kaip iki šiol.

Daugiau informacijos >

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.