Gegužės mėnuo su orientavimosi sportu

2016-05-09

       Orientavimosi sportas – gamtos, romantikos, azarto bei sveikos gyvensenos kokteilis.

       Orientavimosi sportas – puikus būdas suderinti sveiką aktyvią gyvenseną ir poilsį gamtoje.

       Mūsų planeta apdovanota daugybe puikių gamtos kūrinių. Vienas iš jų yra miškas. Kas gali būti maloniau, kai, pamiršęs viską pasaulyje, lengvu žingsniu ar ristele bėgdamas vinguriuojančiu takeliu, gali gėrėtis bundančia pavasario gamta ir klausytis tave sveikinančių paukščių giesmių? Kas gali būti naudingiau ir į domiau po varginančios darbo dienos miesto gyventojui, kenčiančiam dėl fizinio aktyvumo stokos? Galbūt todėl vis daugiau aktyvių žmonių ieško poilsio ir atgaivos miško prieglobstyje.

       Vaikams miškas pirmiausia yra romantika ir amžino atradimo džiaugsmas. O jeigu jūsų rankose dar kompasas ir  vietovės žemėlapis, galite jaustis tikru miško šeimininku. Ir visų tikslas vienas – surasti tą išsvajotąjį , kažkur pasislėpusį kontrolinį punktą, po to dar vieną, ir dar vieną…

       Tai sportas, kuriam nėra amžiaus ribų, nėra metų laikų ar paros valandų. Varžybos gali būti vykdomos ir dieną, ir naktį , su bėgimo bateliais, dviračiais ar slidėmis, kalnuose ir lygumose, miškuose ir miestuose. Kiekvienas dalyvis, priklausomai nuo savo pasiruošimo, varžybų rūšies ir tikslų, judėjimo, bėgimo ar važiavimo greitį renkasi pats.

       Galima tik į sivaizduoti, koks azartas ir kova vyksta tarp patyrusių jaunių, jaunimo ar elito sportininkų. Bet tai – rimtų sportininkų problemos. Didžioji dalis kompaso ir žemėlapio mėgėjų bėgioja savo malonumui, dėl sveikatos stiprinimo, geros nuotaikos ir žvalumo. Tai viena iš sveikiausių, naudingiausių žmogui sporto šakų. Tiek treniruočių, tiek varžybų metu yra sudėtinga pakenkti sveikatai, nes fizinį krūvį riboja nuolatinis poreikis mąstyti. Nuolatinis mąstymas fizinio krūvio metu ugdo tokias savybes, kaip pasitikėjimą savo jėgomis, teisingų sprendimų priėmimą kritiniu metu, grūdina valią ir ryžtą. Reta sporto šaka galėtų pasigirti tokiu teigiamu ir visapusišku poveikiu žmogui.

       Išbandyti orientavimosi sportą, susipažinti su kompasu bei orientavimosi žemėlapių ypatumais kviečiame „Žemaitija-2016 “ masiniuose orientavimosi renginiuose:

  • gegužės 10 dieną – Plungės Babrungos slėnis;
  • gegužės 17 dieną – Plungės  A. Jucio pagrindinė mokykla, stadionas.

       Startas nuo 17:00 val. iki 19:00val. Finišas  iki 19:30val.

       Jūsų lauks 4 skirtingos orientavimosi bėgte trasos, patyrę  mokytojai- sporto treneriai ir aktyvus poilsis gamtoje.

       Dalyvių registracija varžybų vietoje būtina. Atvykusieji į varžybas dalyviai kreipiasi į registracijos teisėją. Registracijoje sumokėjus starto mokestį , Jums bus išduota SI pasižymėjimo kortelė ir žemėlapis.

       Informacija teikiama mobiliuoju telefonu  +370 650 26 340 bei elektroniniu paštu  okversme@gmail.com

       Sėkmės !


Orientavimosi sporto klubas VERSMĖ inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.