Gegrėnams – 770 metų!

2023-07-12

Penktadienį gegrėniškiai rinkosi į šventę. Proga ypatinga: šiemet sukanka 770 metų, kai ši gyvenvietė pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose.

Pirmiausia gegrėniškiai jėgas išbandė žvejybos ir sporto varžybose, o po pietų rinkosi į parodą-konferenciją, kurios metu buvo eksponuojami vietos menininkų sukurti darbai, o gretimame Getaučių kaime gyvenantis Aurimas Rapalis, atstovaujantis kuršių genties rekonstrukcijos klubui „Pilsots“, pateikė įdomių istorinių faktų, supažindino su ano meto ginkluote. Medžiaga apie šio krašto praeitį pasidalijo bibliotekininkė Dalytė Stonkienė.

Gražią sukaktį švenčiančius gegrėniškius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Ačiū, kad dalijatės istorija, nes tai, ką žino seneliai, turi žinoti ir anūkai. Istoriją reikia perduoti, juolab kad ji tokia garbinga: Gegrėnams 770 metų, esat šimtmečiais vyresni už Plungę, 70 metų – už Vilnių.

Tiesa, tai – tik oficiali data. Juk iš tikrųjų žmonės čia, kur jūsų piliakalniai, kapinynai, gyveno dar seniau. Bet paminėjimo data svarbi ir ją reikia švęsti. Su švente Jus, gegrėniškiai!“

Po konferencijos visų laukė gardi košė ir medžiotojų paruošta žvėriena bei medžioklės trofėjų parodėlė.

Vakare į Gegrėnus sugužėjo dar daugiau žmonių. „Tikrai puiki diena, puiki galimybė prisiminti savo istoriją, visiems kartu pabendrauti ir pasilinksminti“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė meras Audrius Klišonis.

Šventės proga visus sveikino ir Gegrėnų bendruomenės pirmininkas Donatas Kaktys, Savivaldybės tarybos narys Marijus Kaktys, Žemaičių Kalvarijos seniūnė Dovilė Brasaitė ir kiti.

Padėkota visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, žūklės ir sportinių varžybų dalyviams, pasveikinti jubiliatai.

Gerą nuotaiką dovanojo grupė „Šokio vizija“ iš Žemaičių Kalvarijos, kapela „Gaspadorius“ ir visų mylimi „Žemaitukai“.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.