Gatvės muzikos dienai nuskambėjus

2013-05-22

 

  Gegužės 18-ą  Lietuvoje vyko Gatvės muzikos dienos renginiai.  Pirmąkart 2007 metais į ją pakvietė  žymus dainininkas A. Mamontovas. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir bendradarbiavimo šventė: visi galintys ir gebantys valdyti instrumentą ar balsą renkasi miestelių, miestų kampeliuose ir, apsiginklavę įvairiausiais instrumentais, groja, dainuoja įvairiausio stiliaus muziką.

  Plungėje ši diena buvo minima truputėlį kitaip,  spalvingiau ir prasidėjo nuo nemokamos ekskursijos po Plungės dvaro sodybą (M. Oginskio rūmų ansamblio) su muzikiniais intarpais. Oras buvo pasakiškas, gal dėl to į ekskursiją susirinko virš 20 žmonių. Atvyko ir Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė bei meras Albinas Klimas. Muzikinius intarpus dovanojo jaunuoliai, kurie savo gebėjimus lavina Plungės M. Oginskio meno mokykloje arba mokyklos estrados grupėse, o šaunią ekskursiją vedė Žemaičių dailės muziejaus darbuotoja  Irena Jonauskienė. Po ekskursijos Gatvės muzikos diena persikėle į Senamiesčio aikštę, kur mėgėjai ir profesionalūs muzikantai rodė savo muzikinius sugebėjimus  ir linksmino miesto gyventojus.

  Dar viena įdomi šios šventės dalis prasidėjo vakarop, apie 19.00 val.:  gyventojus sukrėtė elektroninės muzikos virpesiai, pagal kuriuos buvo neįmanoma nepakleti rankos ar nejudinti kojos.

  Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams – Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriui, Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybai, NVO „Krantas“ ir Plungės atviram jaunimo centrui. Taip pat didelis ačiū šventės fotografui Martynui Galdikui, kuris entuziastingai dirbo ir įamžino neišdildomas akimirkas, šokių ir muzikos grupėms ir pavieniams muzikantams ir, žinoma, vakaro didžėjams. Na, o daugiau – nuotraukose.

 

Straipsnį parengė
Kultūros ir sporto skyriaus specialistė
Gintarė Gurevičiūtė 

Fotografavo Martynas Galdikas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.