Garbinga sukaktis – net 102 metai!

2023-12-08

102 metai – tokią gražią sukaktį šią savaitę pasitiko Plungėje gyvenanti Barbora Drasutavičienė. Antradienį garbingo amžiaus sukaktuvininkę pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Kristina Karalienė.

Pasidžiaugta dar pakankamai stipria senolės sveikata, gera atmintimi, jos noru bendrauti, palinkėta to, kas tokiame amžiuje svarbiausia, – sveikatos, artimųjų meilės ir geros nuotaikos.

Moteris džiaugėsi jai skirtu dėmesiu, noriai pasakojo, kad gyvena šiltai ir jaukiai, kad artimieji ją myli ir rūpinasi, kad nieko jai netrūksta. Apgailestavo, kad vienintelė užauginta dukra jau mirusi, o rūpinasi ja vienos anūkės šeima. „Turiu dvi anūkes. Viena gyvena Amerikoje, o kita čia, pas ją – Neritą Narmantienę – ir esu apsistojusi“, – pasakojo Barbora Drasutavičienė.

„Kiek ją atsimenu, ji visada tokia pat. Man atrodo, jau daug metų nesikeičia. Dar pakankamai stipri, šviesaus proto, norinti bendrauti. Pas mus įsikūrė prieš kokius penkerius metus, sako, kad čia jai trūksta vieno – kad būtų daugiau žmonių“, – pasakojo kartu gyvenantis proanūkis Tomas Jašmontas.

Barbora Drasutavičienė kilusi iš Barstyčių. Jų šeimoje gimė septyni vaikai, tačiau dėl sudėtingų sąlygų užaugo tik keturi. Barstyčiuose ji ir gyveno.  „Išmokau siūti, nusipirkau siuvimo mašiną. Tačiau užėjo rusai ir man namuose siūti nebeleido, liepė eiti į buitinį. Aš nėjau. Įsidarbinau internatinėje mokykloje vaikų aukle. Teko dirbti ir Plungės linų fabrike, ir kitus darbus. O kai jau buvau pensijoje, persikėlėme į Platelius – dukra ten namus įsigijo. Ten irgi siuvau. Vėliau į Plungę išvykau“, – prisiminimais dalijosi moteris.

Dabartiniai Barboros namai – labai gražioje vietoje. Moteris pasidžiaugė, kad šalia pušinėlis, kad kartais ir kokia stirnelė ateina. Kambarėlis jaukus, šiltas.

Senolė sakė laukianti pirmadienių ir ketvirtadienių, kuomet ją aplanko ambulatorinės slaugos paslaugas namuose teikiančios Plungės ligoninės darbuotojos, padedančios jai nusiprausti, pasimankštinti. „Ir vakar, pirmadienį, visas būrys jų pas mane užsuko – net aštuonios buvo atvykusios pasveikinti gimtadienio proga. Aplankė, gėlelių atvežė, geru žodžiu paminėjo. O ko daugiau reikia?“ – kalbėjo sukaktuvininkė.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.