Gamtos festivalyje „Miško burtai“ pasirodys multiinstrumentalistas Saulius Petreikis

2023-09-29
Baltijos Aplinkos Forumas Logo

Legendomis garsus Platelių kraštas kviečia šeimas su vaikais pasidžiaugti rudenėjančia gamta ir užsukti į išskirtinį nemokamą renginį „Miško burtai“. Spalio 7 d. visų atvyksiančių laukia įspūdinga diena laumių bei kaukų pasaulyje, kupiname išskirtinių kostiumų, dekoracijų, magijos bei žaidimų. Šių metų festivalio dalyvius džiugins ir nepaprasta muzikinės scenos programa, kurios pagrindinė žvaigždė – itin glaudų ryšį su gamta turintis muzikas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Žaismingomis pučiamųjų instrumentų improvizacijomis garsėjančio Saulius Petreikio tėviškė – visai netoliese renginio vietos esantis Barstyčių miestelis. Tad vyrui šis kraštas, kuriame vyks festivalis, puikiai pažįstamas ir artimas. O laikas, praleistas gamtoje, visuomet darė didžiulę įtaką kūrybai.

„Koks esi, tave suformuoja aplinka, iš kurios esi kilęs. Vaikystėje dažnai lankiausi vietinėse pelkėse, miškeliuose, kurie tuomet atrodė žymiai labiau nepraeinami ir didesni, nei žvelgiant suaugusiojo akimis. Bet vaikui tai rodydavosi neįžengiamas ir magiškas pasaulis, puikiai formavęs fantaziją bei meilę gamtai“, – pasakoja save išdidžiai žemaičiu pristatantis S. Petreikis.

Muzikas sako, jog ir jo kelią padiktavo supusi aplinka – be šeimos ir nuolat girdimos muzikos, tai ir įspūdinga šio krašto gamta – miškas, ežeras, kalvelės traukė ir įkvėpė geriau pažinti nuostabų ir paslaptingą kraštą, atsigręžti į praeitį. Todėl jis su džiugesiu visus kviečia į teatralizuotą festivalį „Miško burtai“, kur per teigiamas emocijas, įtraukiančias istorijas siekiama vaikams suformuoti meilę gamtai.

Renginyje dalyvių laukia legendomis apipintas pasaulis, kur pačių įvairiausių veiklų metu sudominama supančia aplinka. Čia vaikai įtaigiai, tačiau neįkyriai supažindinami su įspūdingomis gamtos įdomybėmis, dažniausiai priverčiančiomis maloniai nustebti ir suklusti.

„Šis pasakiškas šeštadienis yra vienintelė diena metuose, kai vaikai gauna galimybę susipažinti su įspūdingais miško herojais, o diena, praleista su jais, tikrai įkvepia ir įsimena ilgam. Neabejojame, kad Sauliaus Petreikio, savo laisve bei energija užkrečiančio ir žiūrovus, pasirodymas renginyje palies kiekvieno atvykusio širdį. O archajiškų liaudies instrumentų garsai puikiai papildys pasakojimus ir istorijas apie gamtą“, sako festivalio iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Renginys nemokamas, nes festivaliui dalinį finansavimą skyrė projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” rėmėjai – Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika, taip pat šiemet prisideda ir Plungės rajono savivaldybė. Visgi, organizatorių siekis – ilgainiui festivalį rengti be išorinės paramos ir jį plėsti – todėl festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių. Būtina dalyvių registracija svetainėje bef.lt.

Daugiau informacijos »

VšĮ Baltijos aplinkos forumas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.