„Gal ir norėtume pailsėti nuo sporto, bet… už savo miestą reikia varyti!“

2023-07-14

Taip sakė plungiškis krepšininkas Ignas Razutis, puikiai debiutavusios krepšinio 3 x 3 komandos „Plungė“ kapitonas, treneris ir žaidėjas, kartu su komandos draugais Rolandu Jakštu, Ovidijumi Kaminskiu ir Deividu Rasiu dalyvaudamas susitikime su Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu.

Priminsime, kad birželio mėnesį baigėsi krepšinio 3 x 3 turnyras „Lietuva Kaunas Quest“, kurį laimėjo  krepšinyje 3 x 3 debiutavusi komanda „Plungė“. Beje, jai atiteko ne tik nugalėtojos titulas, bet ir kelialapis į Prancūzijoje, Marselyje, vykusį turnyrą „Marseille Masters“.

Marselyje, ketvirtfinalyje suklupę prieš antrą geriausią pasaulyje 3 x 3 komandą, debiutantai plungiškiai FIBA pasaulio 3 x 3 turo etape užėmė garbingą šeštąją vietą, tuo Lietuvai ir pasauliui parodydami, kad krepšinio 3 x 3 žemėlapyje atsirado ir Plungė. 

„Atrodo, dar visai neseniai su Ignu tik svarstėm, kad Plungei būtų šaunu turėti krepšinio 3 x 3 komandą. Kadangi Ignas kaip Europos vicečempionas turi patirties, klausiau jo įžvalgų. Kalbėjom ir su federacija, kuri sumanymui pritarė. Ir štai turim komandą! Komandą, kuri atėjo su dideliu trenksmu: jeigu žiūrėti tarp komandinių sporto šakų, tai aukščiau jūsų pagal reitingą nieko nėra“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau žaidžiam už Plungę. Prieš tai su Deividu – už Panevėžį, Uteną, Kauną, Vilnių, su Ovidijumi – už Telšius, Rolandas žaidė Ispanijoje. O dabar – už Plungę! Šią mintį audėm jau nuo Kalėdų, bet vis nesiryžom dėl biurokratinių dalykų, dėl finansavimo. Tad ačiū merui, kad mus palaikė ir šiais klausimais pagelbėjo. Ir kad pagaliau startavom! Dabar sezonas jau įpusėjo, įvyko 10 turnyrų. Buvo visko: buvom pirmi, antri, treti, buvo, kad paskutinę sekundę pralaimėjom. Aišku, smagu, kad įveikėm pagrindinius konkurentus Lietuvoje – Marijampolę, Raudondvarį, kurie jau daugelį metų žaidžia 3 x 3 ir yra tarp pasaulio elito. Smagu ir dėl to, kad pavyko išvažiuoti ir debiutuoti aukščiausio lygio turnyre, kur, manau, garbingai atstovavome Plungei.  Džiaugiamės rezultatais, bet ant laurų neužmiegam – vėl laukia išvykos, dar bent penki turnyrai, kuriuose garsinsime Plungės vardą. Gal ir norėtume pailsėti nuo sporto, bet… už savo miestą reikia varyti“, – kalbėjo Ignas Razutis.

Krepšininkai neslėpė, kad turnyrų grafikas įtemptas, krūvis didelis, bet ilsėtis nėra kada, juolab kad kaip tik dabar sprendžiasi, ar Lietuva pateks į 3 x 3 olimpiadą. Anot krepšininkų, kol kas vyksta kova dėl taškų, o pagrindiniai lietuvių konkurentai yra olandai. „Kovoje dėl taškų mes, lietuviai, nesame konkurentai, vieni kitus palaikome, nes visi kartu kaupiame bagažą, kad kažkas iš Lietuvos sudalyvautų olimpiadoje. Čia kiekvienas žaidėjas atneša savo indėlį į valstybės reitingą“, – sakė Ignas Razutis.

Komandos pasiekimais džiaugėsi ir Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas: „Labiausiai džiugina tai, kad visi jie – plungiškiai, visi – Plungės trenerių ugdytiniai. Vaikinai paklajojo po pasaulį, o dabar, Igno suburti bendram reikalui, jie žaidžia už Plungę. Sukurtas geras produktas, tikiuosi, kad ne vieneriems metams. Ačiū už palaikymą merui, už finansinę pagalbą –  Savivaldybei ir rėmėjams.“

Susitikime dalyvavo ir vienas iš rėmėjų – UAB „Constro“ vadovas Antanas Borumas, kuris taip pat  džiaugėsi sumanymu steigti komandą, kurios rezultatai jau dabar – puikūs.

„Tikrai džiugu, kad visi žaidėjai – ne nupirkti, o savi. Ačiū, kad garsinate Plungės vardą. Didžiuojamės jūsų pasiekimais ir čia, Lietuvoje, ir Prancūzijoje. Dar turime minčių suburti ir moterų 3 x3 komandą“, – reziumavo meras Audrius Klišonis.

Palikėjus sėkmės artėjančiuose turnyruose, krepšininkams įteikta nauja apranga. Žinoma, su užrašu „PLUNGĖ“.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.