Gaisro likvidavimo pratybos Plungėje

2016-04-08

      Balandžio 1 d. Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dalyvavo surengtose gaisro likvidavimo ir evakuavimosi gaisro metu iš pastato pratybose Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje. Pratybų metu pagal iš anksto parengtą scenarijų buvo imituotas gaisro židinys, kuris „kilo“ antrame pastato aukšte, kompiuterių klasėje, neva į vykus gedimui elektros instaliacijoje.

      Taigi, kilus tariamam gaisrui, buvo paskelbtas aliarmo signalas, iškviestos PGP ir pradėta mokinių, mokytojų, kitų asmenų evakuacija iš pastato. Atvykus PGP, sudaryta KOAP grandis, nutiesta magistralė, nustatytas ir likviduotas gaisro židinys. Po į vykusios evakuacijos priešgaisrinės priežiūros pareigūnai mokyklos mokytojus, personalą ir mokinius mokė naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis (kiekvienas darbuotojas gesintuvu gesino degantį laužą). Taip pat mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su galimomis gaisrų kilimo priežastimis, pagrindiniais priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais objektui ir atskiriems darbo barams, priešgaisrine į ranga, veiksmais kilus gaisrui, valstybės tarnautojų ir darbuotojų teisėmis ir pareigomis priešgaisrinės saugos srityje, atsakomybe už priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Papasakota apie ugniagesių gelbėtojų ir VPP pareigūnų darbą, informuota apie Bendrojo pagalbos centro funkcijas ir bendrąjį pagalbos numerį 112. Supažindinti su gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Taip pat buvo pademonstruota gaisrinė į ranga ir technika. 

      Po mokymų vyko aptarimas, kurio metu pastebėti trūkumai aptarti su atsakingais už veiksmų koordinavimą gaisro metu darbuotojais.

      Geroji gyvenimiška praktika sako, kad tik kalbėdamiesi, praktikuodamiesi ir dalydamiesi savo patirtimi apie galimas nelaimes, į vykius, juos lengviau atpažinsime, o nekartodami kitų padarytų klaidų, gal net visiškai išvengsime jų.

 

VPPP inspektorius vidaus tarnybos leitenantas Mindaugas Kandrotas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.