Frankofonijos atgarsiai Plungės Senamiesčio mokykloje

2019-04-18

Kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Frankofonijos diena. Ta proga ir mes, Senamiesčio mokyklos

mokiniai, kurie mokomės prancūzų kalbos, paraginti mokytojos Jolantos Razmienės, rašėme eilėraščius. Geriausieji iš jų puikuojasi knygutėje «Les poèmes des élèves en français“. Joje yra 17 eilėraščių, kuriuos deklamavome, pristatydami knygutę. Džiugu, jog prancūzų kalba sklinda ir mūsų mokykloje. 

Balandžio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje vyko prancūziškų komiksų konkurso „Dessine-moi une planète verte“ („Nupiešk man žalią planetą‘‘) laureatų ir dalyvių apdovanojimas, kuris užbaigė Frankofonijos mėnesio renginius Lietuvoje. Ceremonijos kviestinių sąrašuose buvome ir mes, Senamiesčio mokyklos mokiniai: šeštokė Viltė Šeškauskytė, septintokė Urtė Smilgevičiūtė, aštuntokės Ingrida Bertašiūtė, Augustė Lukošiūtė, Justė Sabaliauskytė ir dešimtokai Eglė Maželytė ir Rokas Armalis. Kurdami komiksus, atkreipėme dėmesį į globalias aplinkos apsaugos problemas. Labai džiaugiamės, jog mūsų mokyklos mokinių komiksai patiko komisijai. Apdovanojimų ceremonijos metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius skatino mus, moksleivius, naudotis visomis galimybėmis, kurias gali suteikti prancūzų kalba ir jos mokėjimas. Ministras akcentavo:  „Prancūzų kalba yra daugelio tarptautinių organizacijų kalba, mokykimės jos, rinkimės prancūzų kalbos studijas, jos atveria didžiules galimybes“. Taip pat pasidžiaugė, kad konkurse dalyvavo mokiniai ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų.

Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai stropiai ruošiasi Frankofonijos dienai ir ją mini vis kitokiais būdais, tačiau visada su didele meile prancūzų kalbai ir kultūrai.


     

Dešimtokė Eglė Maželytė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.