Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

2019-10-30

 

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų kalbos į vaizdis yra pozityvus, ypač siejamas su erudicija ir kultūra.

Vertinant šį kalbų rinkoje stipriai konkuruoti leidžiantį pranašumą ir siekiant praplėsti ir peržengti tradicinius su prancūzų kalba susijusius į sivaizdavimus, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje ir Lietuvos-Prancūzijos pramonės ir prekybos rūmai 2017 metais surengė forumą „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“, kurio tikslas buvo į rodyti, jog prancūzų kalba taip pat yra ateities ir profesinės veiklos kalba, į taigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys. 

Pirmasis forumas į rodė, kad daugelį Lietuvoje į sikūrusių į monių ir nemažai Lietuvos jaunimo motyvuoja prancūzų kalba darbui ir karjerai. Pasisekimo sulaukta į vairiais lygmenimis: 20 pasisakymų iš verslo ir akademinio pasaulių konferencijos dalyje, 400 mokinių ir mokytojų renginio vietoje iš visos Lietuvos, 60 savo jėgas dirbtuvėse bandžiusių jaunuolių ir virš 4000 peržiūrų Prancūzų instituto Lietuvoje Facebook‘o paskyroje.

Forumo idėja – sudaryti galimybę į monėms ir institucijoms, kurių veikloje svarbi prancūzų kalbos kompetencija, susitikti su tais, kurie šią kompetenciją jau turi ar ją tobulina, ir su tais, kurie prisideda prie jos suteikimo: mokiniais, studentais, mokytojais, dėstytojais, universitetų atstovais.

Forumo tikslai: suteikti į monėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams; pakviesti besimokančiuosius susipažinti su ekonomikos sektoriais, kuriuose vartojama prancūzų kalba; leisti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius ir ekonominį kalbų vaidmenį ; suteikti galimybę mokiniams ir studentams dalyvauti praktinėse dirbtuvėse.

Norima sukurti jungtį tarp švietimo, universitetinio ir verslo pasaulių ir kartu pasvarstyti apie prancūzų kalbos mokymą, studijas ir mokymąsi šia kalba, taip pat į rodyti, kad prancūzų kalba taip pat yra ateities ir profesinės veiklos kalba, į taigus karjeros ir asmeninio tobulėjimo veiksnys.

Daugiau informacijos https://loicsalfati.wixsite.com/forum

 

Forumas vyks lapkričio 5 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius). Forumo pradžia – 10 val.


Plungės Prancūzų draugijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.