Finaliniame Nacionalinio diktanto etape – ir plungiškiai

2015-04-07

        Mokytojų ekspertų komisija ištaisė Nacionalinio diktanto pirmojo etapo darbus ir atrinko, kas dalyvaus konkurso finale balandžio 11 d.  Jau antri metai iš eilės slenkstis į konkurso finalą – 3 klaidos. Šiemet asmeninių kvietimų į finalą sulaukė 108 asmenys. Iš jų 7 pirmajame Nacionalinio diktanto etape nepadarė nė vienos klaidos. Po vieną klaidą diktante padarė 16 žmonių. Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje rašė daugiau nei 7 300 žmonių. Šiemet vyriausiai konkurso dalyvei, diktantą rašiusiai Maskvoje, Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje, 89-eri. Jauniausiam diktanto dalyviui – 9 metai. Į finalą pakviestos ir keturios mūsų rajono atstovės:  plungiškės Vaida Šiuškaitė ir Donata Šiuškaitė bei Virginija Pokvytienė ir Irena Stražinskaitė – Glinkienė iš Aleksandravo.

        „Nacionalinio diktanto finalo dalyvių skaičius kasmet vis didesnis. Šiemet diktantas ypač aktyviai buvo rašomas užsienyje – ambasadose ir lietuvių bendruomenėse. Daugiau nei pusė visų rašiusiųjų Lietuvoje – moksleiviai“,– sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

        Diktanto dalyvių darbus taisė 15 lietuvių kalbos mokytojų komisija. Pasak jų, daugumai konkurso dalyvių buvo sunkiai į veikiama skyryba. Rašyba nebuvo sudėtinga, bet keli žodžiai klaidino ne vieną. Diktanto dalyviai klupo rašydami: atsiglėbesčiavo, piktdžiugiškai, neilgtrukus, į silaužčiau. Kai kurie klydo rašydami teksto autorės Lauros Sintijos čŒerniauskaitės antrąjį vardą. Vertindami darbus, mokytojai rėmėsi ne vien autoriniu tekstu, bet ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtais teksto rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais (VLKK.lt).

          2015-ųjų Nacionalinio diktanto konkurso finalas vyks balandžio 11 d. 11 val. LRT studijoje (S. Konarskio g. 49, Vilnius). Jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT kanalus „Kultūra“ ir „Lituanica“.

        „Džiaugiamės, kad gimtosios kalbos puoselėjimas tampa vertybe ne tik švietimo, ugdymo į staigose, bendruomenėse, tačiau taip pat ir verslo į monėse, kurios jau antrus metus iš eilės turėjo galimybę rašyti Nacionalinį diktantą. Labai svarbu, kad tokios kilnios iniciatyvos taptų neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl esame laimingi galėdami prie to prisidėti“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

        Nacionalinio diktanto konkursas rengiamas nuo 2006 metų. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių.

 

 Pagal respublikinę spaudą parengė Švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Gricevičienė 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.