Festivalis, palikęs deramas dovanas atkurtos valstybės šimtmečiui, atsisveikina

2018-09-25

 

Greit išauš pati reikšmingiausia festivalio diena: rugsėjo 29-ą, šeštadienį, 15 val.,  kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų parke iškilmingai atidengiamas paminklas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Kas galėtų būti gražesnio ir prasmingesnio Plungei, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų? Plungiškiai, miesto svečiai taps liudininkais gyvos istorijos: skulptorės profesorės Dalios Matulaitės sukurtas paminklas M. K. Čiurlioniui – į granitą simbolių kaskadomis nugulę interpretuoti menininko kūrybos ženklai.

Visada didžiuokimės, kad  M. K. Čiurlionis savo kūryba būtent Plungės miestui uždėjo karalių karūną!    

Į paskutinį XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio koncertą rugsėjo 29-ą, šeštadienį, 17 val., klausytojus pakvies Lietuvos kamerinis orkestras, kurio meno vadovas Sergejus Krylovas. Programoje nuskambės  Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756–1791) kūriniai.

Unikali laiko gija, siejanti Oginskių ir V. A. Mocarto vardus: muzikos festivalis vyksta kunigaikščio Mykolo Oginskio dvare, scenoje skambės muzikos virtuozo V. A. Mocarto Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 5 ir Simfonija Nr. 40 g-moll. Atsukę laiką, sužinotume, kad su žymiu ir įtakingu klasicistinės muzikos austrų kompozitoriumi V. A. Mocartu šių rūmų šeimininko senelis Mykolas Kleopas Oginskis buvo susitikęs! Gaila, kad tik kartą… Apie tai aprašė „Laiškuose apie muziką“: „Mocartą mačiau taip pat tik vieną kartą ir tik atsitiktinai, likus iki jo mirties maždaug trejiems metams. Beveik valandą buvome vienoje kompanijoje ir tame pačiame kambaryje, bet nežinojau, kad esu greta tokio garsaus žmogaus, su kuriuo kuo seniausiai troškau susipažinti. Jis išėjo pirma manęs, ir neturėjau malonumo tarti jam žodelį“. V. A. Mocartas išėjo, bet jo muzika liko – neįkainojamas muzikinis turtas žmonijai.

Lietuvos kamerinis orkestras – vienas iš labiausiai įvertintų Lietuvos orkestrų, gyvavimo pradžią skaičiuojantis nuo 1960 metų. Jo įkūrėjas – žymi muzikos pasaulio figūra, Lietuvos dirigentas  prof. Saulius Sondeckis.

Lietuvos kamerinis orkestras per 58 gyvavimo metus pasiekė aukštą meistriškumo lygį, sukaupė didelę sceninę patirtį. Nuo 2008 metų orkestrui vadovauja pasaulinio garso virtuozas smuikininkas Sergejus Krylovas. Žymiausias mūsų šalies kamerinis orkestras – laukiamas svečias įvairiose šalyse. Šiemet, paskelbęs šimtmečio gastroles, intensyvioje muzikinių maršrutų grandinėje, nusitęsiančioje nuo Siono festivalio (Šveicarija) iki XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio, randa vis naujų stilistinių raiškų bei būdų nustebinti ir išrankiausią publiką.

Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos Dainius Pavilionis, patirties įgijęs prof. Juozo Domarko operinio ir simfoninio dirigavimo mokykloje. Be to, jaunojo dirigento talentas įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi. Solistė – jaunoji lietuvių smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, kurios pažintis ir solinė karjera su Lietuvos kameriniu orkestru prasidėjo, kai jai tebuvo tik aštuoneri metai.

Atsisveikinant su festivaliu, skirtu atkurtam Lietuvos valstybės šimtmečiui, norisi ištiesti ranką ir kaip geriausiam draugui palinkėti sėkmės sugrįžtant kitąmet su dar spalvingesne jau XIV tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio programa.

Atsisiųsti: festivalio programa, paminklo atidengimo pristatymas, koncerto pristatymas.

 

Danutė Einikienė,
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja
   

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.