Festivalio svečias – Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras

2016-09-07

 


       Plungiškiai ir miesto svečiai rugsėjo 10-ą, šeštadienį, 17 valandą, galės išklausyti XI tarptautiniam Mykolo Oginskio festivaliui parengtą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninio orkestro muzikinę programą.

       Idėja suburti jaunuosius simfoninės muzikos atlikėjus 1999 metais kilo Balio Dvariono muzikos mokyklos direktorei Laimutei Užkuraitienei. Pirmasis orkestro meno vadovas ir dirigentas buvo Ugnius Vaiginis. Nuo 2001 m. orkestrui vadovauti ėmėsi vienas ryškiausių mūsų šalies dirigentų Modestas Pitrėnas.

       Nuo 2008 m. dirigento batutą perėmė taip pat jaunosios kartos lietuvių dirigentas Modestas Barkauskas. Daugiau nei aštuoneri metai, praleisti semiantis neįkainojamos dirigavimo meno patirties pas profesorių Juozą Domarką, davė svarių rezultatų ir galimybę šią patirtį panaudoti dirbant su jaunu, ambicingu ir talentingu simfoninio orkestro kolektyvu. Modestas Barkauskas – Auksinio scenos kryžiaus jaunajam menininkui savininkas. Išskirtinis kolektyvo meno vadovo M. Barkausko bruožas – nuolatinis organiškas bendravimas tarp muzikantų ir dirigento, siekis, kad simfoninis orkestras kūrinius atliktų taip, kaip parašė kūrinio autorius ir dar daugiau – suvoktų ir atskleistų, kas nutylėta tarp natų…

       Jaunam orkestro kolektyvui sekasi – jis yra laukiamas visose didžiosiose Lietuvos koncertų salėse. Puikūs pasirodymai Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenose, koncertai Vokietijoje, Lenkijoje, Čekijoje meistrystės siekiantiems jauniesiems talentams atveria vartus į platų muzikinį pasaulį.

       Šis kolektyvas pažįstamas ir koncertinėse Žemaitijos scenose: kiekvieną vasarą orkestras rengia kūrybines stovyklas Lietuvos pajūryje, ten kuria naujas programas, kurias paskui pristato Žemaitijoje.

       Džiaugiamės, kad festivalio organizatoriai profesionalių muzikos atlikėjų scena dalijasi ir su dar tik kūrybinį kelią pradedančiais muzikais – tai viena iš šio festivalio  misijų. Simfoninio orkestro parengta programa labai įvairi, kontrastinga: skambės M. K. Oginskio, šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių E. Balsio, B. Dvariono, rusų kompozitoriaus S. Prokofjevo, prancūzų romantiko Ž. Bizė ir kitų kompozitorių kūriniai.

       Tad mėgaukimės rudenėjančio dvaro aplinka, apsupti jaunųjų menininkų sielos polėkio vedamos muzikos.

       Festivalio koncertų vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis.

       Festivalio renginiai nemokami.


Danutė Einikienė,
Žemaičių dailės muziejaus vyr. rinkinių saugotoja 
 
 

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.