Festivalio svečias – Liepojos simfoninis orkestras

2016-09-14
Atvars Lakstigala
Liga Baltabola


       Šį šeštadienį, rugsėjo 17 d., 17 val., publikos laukia susitikimas su svečiais iš Latvijos – festivalio scenoje pasirodys Liepojos simfoninis orkestras, kuriam vadovauja Atvars Lakstigala ir solistė Liga Baltabola (smuikas).

       Muzikos mylėtojų bendruomenė – taip galėtume įvardinti Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio publiką, kuri savaitgaliais, atidėjusi visus kitus darbus, skuba į susitikimą su klasikinės muzikos atlikėjais, žinodama, kad jų laukia džiugi bendrystė –  atsidavimas senojo parko magijai ir tauriems muzikos garsams. Koncertų vedėjas Viktoras Gerulaitis – puikus „prieskonis“ muzikai, neleidžiantis šiems kerams išsisklaidyti iki pat kito koncerto pradžios!

       Simfoninis orkestras – profesionaliosios muzikos festivalio „Liepojos vasara“ vizitinė kortelė. Tarp Mykolo Oginskio festivalio ir Liepojoje rengiamo festivalio „Liepojos vasara“ galima išvesti daug panašių istorinių paralelių. Tai vienas seniausių Latvijos muzikinių festivalių, kurio ištakos siekia 1783 m., kai tuometinis Kuržemės hercogas Peteris  Bironas vasaromis ėmėsi rengti koncertus. P. Bironas – pirmosios aukštosios Latvijos mokyklos Academia Petrina statytojas ir steigėjas. Vėlesniais laikais ši Alma Mater žinoma kaip Mintaujos gimnazija, kurioje mokėsi daug būsimųjų žymių Lietuvos kultūros, politikos veikėjų: Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona, vyskupas Kazimieras Paltarokas, dailininkai Petras Kalpokas, Justinas Vienožinskis, profesorius Ignas Končius ir kt. Muzikinė tradicija, puoselėta hercogo laikais, atgijo – daug dešimtmečių Liepojos gyventojai ir svečiai vasaros estradoje mėgavosi klasikinės muzikos koncertais „Liepojos vasara“. Paskutiniais metais šio festivalio tęsėjas ir meno vadovas Atvars Lakstigala rūpinasi, kad festivalis džiugintų publiką įvairialype, daugiaspalve, vasaros nuotaikomis pulsuojančia programa. Ir jam tai pavyksta!

       Simfoninis orkestras, turintis nacionalinio orkestro statusą, žinomas ir laukiamas ne tik savo šalies koncertų salėse, bet ir nuolat kviečiamas koncertuoti į Lietuvoje organizuojamus prestižinius muzikos festivalius, rengiamus Klaipėdoje („Klaipėdos muzikos pavasaris“, „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“), Kaune („Iš arti“), Vilniuje („Piano.lt“) ir kituose miestuose. Liepojos simfoninio orkestro programomis gėrėjosi Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Švedijos, tolimosios Malaizijos muzikos mėgėjai. Ne veltui šis orkestras vadinamas gintarinio garso orkestru. Nuo 2014 metų jam vadovauja maestro Atvars Lakstigala.

       Kartu su orkestru festivalio koncerte grieš ir tarptautinių konkursų prizininkė Liga Baltabola. Gimusi muzikų šeimoje, smuiku pradėjo groti trejų metų, vėliau, mokydamasi Emilio Darzinio muzikos mokykloje, sėkmingai dalyvavo nacionaliniuose ir tarptautiniuose jaunųjų smuikininkų konkursuose, tarp jų ir Kloster Schonthal (Vokietijoje, 1990) bei Yehudi Menuhino Folkestone (Didžiojoje Britanijoje, 1991). Baigdama vidurinę mokyklą, ji jau debiutavo su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, atlikdama J. Brahmso koncertą smuikui. Studijas tęsė Latvijos muzikos akademijoje pas prof. Valdį Zarinšą, o vėliau – pas Janį Bulavą, Andrių Baumaną, Jurį Švolkovskį. Dabar ji groja kartu su Liepojos simfoniniu orkestru.

       Liga Baltabola – universali atlikėja: ji daugelį metų vargonavo Saldaus miesto bažnyčioje, o šiuo metu – Liepojos Šv. Onos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

       Festivalio koncerte skambės M. K. Oginskio, prancūzų kompozitoriaus, vargonininko, pianisto ir dirigento Š. K. Sen Sanso, rusų pianisto, kompozitoriaus ir dirigento S. Rachmaninovo kūriniai.

Festivalio renginiai nemokami.


Danutė Einikienė,
Žemaičių dailės muziejaus vyr. rinkinių saugotoja
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.