Festivalio „Kovo 11-osios vaikai“ dalyvių diena Alsėdžių vidurinėje mokykloje

2014-03-17
Mero padėka direktoriui
Jaunųjų šaulių priesaika
Draugystės šokiai


 

 

       Alsėdžių vidurinė mokykla,  garsėjanti  pilietiniais – patriotiniais renginiais, minėdama  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, įsijungė į tarptautinio vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalio „Kovo 11-osios vaikai“ renginius. Pirmadienį, kovo 10-ą, mokykloje svečiavosi  Rusijos Federacijos Krasnodaro krašto Ust-Labinsko miesto nusipelnęs šokių kolektyvas „Kaviliok“, Estijos Respublikos Koeru miesto vaikų ir jaunimo liaudies šokių kolektyvas „Vudijalad“.

       Svečiai bendravo su mokyklos mokiniais, susipažino su miestelio ir mokyklos istorija bei surengė bendrą šventinį koncertą. Į baigiamą renovuoti salę gausiai susirinkę žiūrovai stebėjo mokyklos merginų trio – Ivetos Silkauskaitės, Gerdos Šukytės ir Silvijos Jonušaitės, – kurios Platelių meno mokyklai atstovaus LRT respublikiniame konkurse „Dainų dainelė“, taip pat mokyklos merginų, vaikinių vokalinių ansamblių ir  jungtinio choro parengtas programas.

       Abejingų nepaliko šokių kolektyvo „Kaviliok“ programa. Jų credo – „Jeigu scenoje šoka kazokai,  tai kiekvieno žiūrovo širdyje didžiulė šventė“. Svečių šokiuose buvo galima  pamatyti ir šiaurietišką Kaukazo stepių vėją, ir Kaukazo kalnų didybę, ir begalinį Juodosios jūros grožį…

       Šventiniame koncerte dalyvavęs Savivaldybės meras Albinas Klimas įteikė dovanas 4 jauniesiems šauliams, kurie  perskaitė iškilmingą priesaiką ir buvo priimti į Lietuvos šaulių sąjungą. Rajono savivaldybės padėkos raštus už  pilietiškumo  tradicijų puoselėjimą, už įvairias pilietines ir patriotines iniciatyvas, kuriant kitokią  ugdymo įstaigą rajone, meras įteikė   direktoriui Leonui Mockūnui; už aktyvią veiklą Lietuvos  šaulių sąjungoje bei aukštus  tarptautinius ir respublikinius sportinius pasiekimus ir aktyvią pedagoginę veiklą  – pavaduotojui  Regimantui Kavaliauskui; už rajono vardo garsinimą respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, už patriotinių dainų propagavimą, už įvairias pilietines iniciatyvas bei aktyvią pedagoginę veiklą – vyr. mokytojui Martynui Miliauskui.

       Mokyklos direktorius Leonas Mockūnas, dėkodamas svečiams, linkėjo, kad užgimusi draugystė tarp mokyklos ir svečių tęstųsi ir kitose veiklose. Tam pritarė ir svečiai – kolektyvo „Kaviliok“ vadovas Viačeslavas Maniutinas ir tarptautinės jaunimo bendrijos „Rusijos kazokai“ prezidentas Romanas Štromas  bei kolektyvo „Vudijalad“ vadovės Ana Ly Pihkol bei Ullė Jagger.

       Pasibaigus koncertui, mokyklos mokiniai bei svečiai dar ilgai mokėsi vieni kitų šokių ir žaidimų draugystės vakaronėje.

 

Daiva Gramalienė.
Alsėdžių  vidurinė mokykla

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.