Ežerai praturtinti 70 tūkst. sterkų

2017-06-05

Birželio 1-ąją dieną Žemaitijos nacionalinio parko teritorijos ežeruose į leista 70 tūkstančių sterkų jauniklių.

Vadovaujantis mokslininkų rekomendacijomis, į Plungės rajono Ilgio ežerą į leista 50 tūkst., o į Beržoro – 20 tūkst. sterkų jauniklių. Projektas finansuojamas Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos specialiosios rėmimo programos lėšomis. Sterkai užaugini Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje. Žuvytės buvo šeriamos ir auginamos 3–4 savaites iki kanibalizmo pasireiškimo ir tada pradėtos į žuvinti į vidaus vandens telkinius.

Įžuvinimo procese dalyvavo Plungės raj. agentūros vyriausiasis specialistas T. Andruška, Nacionalinio parko direkcijos atstovas S. Sidabras ir Plungės raj. savivaldybės ekologės E. Lydienė ir G. Vaišnoraitė.

Sterkai gyvena didžiosiose Lietuvos upėse, ežeruose, tvenkiniuose, Kuršių mariose, aptinkami ir Baltijos jūros priekrantėje.Sterkai mėgsta švarų, deguonies prisotintą vandenį , jautriai reaguoja į aplinkos sąlygų pokyčius. Sterkai neršia balandžio-gegužės mėnesiais vandens telkinių pakraščiuose ant žvirgždėto dugno. Sterkų patinai saugo nerštavietę, kol išsirita mailius. Sterkai auga sparčiai, subręsta 2-4 metų, užauga iki 38-42 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg. Sterkas – plėšri žuvis. Jaunikliai minta zooplanktonu, o suaugusios žuvys maitinasi kitomis žuvimis, buožgalviais, varlėmis. Sterkas aktyviausias pavakariais, saulei leidžiantis. Sterkai laikosi būriais, jie būna duobėse, tarp akmenų, po nugriuvusiais medžiais ir šakomis.

Vandens į žuvinimas sterkais yra naudingas tuo, kad padeda sureguliuoti pernelyg didelį vandens telkinio žuvų kiekį . Šios žuvys išgaudo mažąjį mailių, o tai leidžia  augti stambesnėms žuvims. Taigi, šios plėšrios žuvys labai reikalingos, kad būtų išlaikyta vertingų ir menkaverčių žuvų pusiausvyra.

 

Gintarė Vaišnoraitė,
Plungės rajono savivaldybės administracijos
Vietos ūkio ir turto skyriaus specialistė (ekologė),
tel. +370 448 73139,
el. p. gintare.vaisnoraite@plunge.lt
 
 
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.