Europos paveldo dienos ir Lietuvoje, ir Plungėje jau tapo tradicija. Jos rengiamos bendradarbiaujant su mokyklomis, muziejais, bibliotekomis. Dalyvavimas renginiuose jaunajai kartai suteikia galimybę suprasti kultūros paveldo vertę.
2011 metų tema buvo „Paslėpti lobiai“. Mes prisilietėme prie didžiojo M. K. Čiurlionio kūrybos ir jo sąsajų su mūsų miestu. 2012 metų „Vietos dvasios“ ieškojome Bukantėje, kur Žemaitės pėdas dar mena gimtoji Žemaitija.
Šių metų Europos paveldo dienų renginiai skiriami Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui ir Europos žydų kultūros paveldo „Žydų paveldas ir gamta“ dienoms paminėti. Tai dar viena galimybė apžvelgti įvykius, palikusius ryškius pėdsakus įvairiuose kultūros paveldo objektuose ir mūsų visų gyvenime.
Noriu padėkoti „Babrungo“, A. Jucio, Žemaičių Kalvarijos, „Ryto“, Šateikių, Nausodžio, Platelių mokyklų mokytojams ir mokiniams už supratimą ir darbą, kasmet rengiant Paveldo dienas.
Šių metų Europos paveldo dienų renginių programa Plungės rajone truks keturias dienas:
Rugsėjo 12-ą Platelių dvaro svirne – fotografijų apie Platelių tarpukario žydus ir Jakovo Bunkos drožinių parodos atidarymas.
Rugsėjo 13-ą – „Žemaitijos krikštui 600 m.“ Žemaičių Kalvarijoje.
Rugsėjo 14-ą – „Alsėdžių bažnyčios paveldas žemaičių krikšto šviesoje“ Alsėdžiuose.
Rugsėjo 27-ą – žydų atminties vakaras „Paskutinis pasivaikščiojimas po žydišką Plungę“. Fotografijų paroda ir Mašos Rolnikaitės knygos „Kam žmogui veidrodis“ pristatymas.
Rengėjai: Plungės rajono savivaldybė, Žemaičių Kalvarijos parapija, Plungės švietimo istorijos muziejaus edukacininkai, Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, Plungės rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Plungės viešoji biblioteka.
Kviečiame visus mokytojus, mokinius, visuomenę į Europos paveldo dienų renginius „Epochų ženklai“.
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vitalina Šidlauskienė