Europos miestai Igualadoje pristatys savo vietos veiksmų planus, parengtus pagal URBACT II programos projektą „4 D miestai“

2015-03-30


 

 

         Vietos veiksmų planai – įgyvendinamo projekto „4 D miestai“ rezultatai, įtraukti į projekto galutinę ataskaitą tiek vietos, tiek tarptautiniu lygmeniu. Aštuonių Europos miestų, kurie yra URBACT II miesto plėtros tinklo programos sveikatos inovacijų projekto „4 D miestai. Keturi miestų vystymosi veiksniai: sveikata, inovacijos, viešoji-privačioji partnerystė ir bendradarbiavimas“ partneriai, paskutinį kartą susitiks Igualadoje (Ispanijos Karalystė), vadovaujančiojo projekto partnerio mieste, ir pasidalins pasiektais rezultatais. Susitikimas vyks 2015 m. kovo 31 – balandžio 1 dienomis vietos muziejuje. Tikimasi, kad atvyks net 50 dalyvių, tarp jų ir URBACT programos atstovai, atsakingi už miestų plėtrą.

         Renginio pavadinimas – „Sveikatos inovacijos su į pacientą orientuotu požiūriu – vietos plėtros variklis“. Susitikimo metu bus pristatyti pagrindiniai projekto rezultatai, pasikeista geriausios praktikos pavyzdžiais per beveik trejų metų projekto vykdymo laikotarpį.

         Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurtas aštuonių projekto „4 D miestai“ partnerių iš įvairių Europos miestų tinklas: Igualada (Ispanija, Katalonija), Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Eindhovenas (Nyderlandai), Jena (Vokietija) ir Baja Sprie (Rumunija), įskaitant URBACT vietos palaikymo grupes iš kiekvienos savivaldybės bei tarptautinius ekspertus. Be to, partneriai nuolat jautė nuolatinę URBACT programos darbuotojų paramą. Nors projektas baigiasi, tarp partnerių užsimezgę ryšiai yra gana stiprūs, kad ateityje galėtų dirbti kartu.

         Projekto rezultatai bus įtraukti į galutinę projekto ataskaitą, kuri bus pristatyta susitikimo Igualadoje metu. Tarp jų – ir kiekvienos savivaldybės vietos veiklos planai, sukurti tam, kad būtų patenkinti individualūs vietos poreikiai ir iššūkiai. Šie planai skirti įgyvendinti pagrindinius URBACT programos, skatinančios vietos planavimo iniciatyvas, siekiant tvarios miestų plėtros įvairiose srityse, tikslus.

         Atsižvelgiant į projekto „4D miestai“ kontekstą, vietos veiksmų programos iš esmės yra orientuotos į sveikatos inovacijas miestų ekonominėje ir socialinėje srityse. Norėdami tai nustatyti, projekto „4 D miestai“ dalyviai tyrinėjo keturių veiksnių sąveiką: verslo pasaulio, sveikatos sistemos, žinių institucijų ir galiausiai – piliečių (pacientų), aplink kuriuos sukasi visi kiti ir kurie tiesiogiai dalyvauja vietos palaikymo grupėse. Šios grupės ir šių keturių sričių atstovai suvaidino lemiamą vaidmenį, nustatant vietos trūkumus ir problemas kiekviename partnerių mieste. Be to, daugelyje  miestų tai leido užmegzti pirmąjį kontaktą tarp suinteresuotų sveikatos sektoriaus šalių, todėl atsirado galimybė imti spręsti bendras problemas.

 

Kas yra „4D miestai“?

„4D miestai“ yra URBACT projektas, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pagrindinės vystymo temos: žinios ir profesinis mokymas, sveikatos priežiūros sistema, verslas ir piliečiai. Projektas, kaip minėtas anksčiau, apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo.

 

Kas yra URBACT?

URBACT yra Europos mainų ir mokymosi programa, skatinanti tolygią miestų plėtrą. Ji suteikia galimybę miestams dirbti kartu, sprendžiant pagrindines miestų problemas.  Programa padeda vystyti pragmatinius, inovatyvius ir darnius sprendimus, kurie integruoja ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Ji suteikia galimybę miestams keistis gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis su visos Europos miestų plėtros politikos profesionalais. URBACT apima 500 miestų iš 29 šalių ir 7 000 aktyvių dalyvių.

www.urbact.eu/4d-cities

 

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė
Rasa Jonušienė,
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė
  
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.