Europos judumo savaitė: kelionė nuo durų iki durų įmanoma ir be nuosavo automobilio

2022-08-10

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, šiemet ragina ne tik savivaldybes, bet visas šalies įmones ir organizacijas aktyviai prisijungti prie kasmetinės miestų tvaraus judėjimo akcijos, kuri vyks rugsėjo 16-22 dienomis. Tą savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti Europos judumo savaitėje jau užsiregistravo per 590 Europos miestų.

Kasmet Europos Komisija paskelbia naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis – „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės. 

Kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai draugiškais būdais. Tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi. Prie šios iniciatyvos įgyvendinimo prisidės „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos policija ir didžioji dalis Lietuvos savivaldybių, verslo įmonės. Veiklų spektras įvairus: nuo viešų renginių gyventojams iki akcijų, iššūkių ir kitų iniciatyvų įmonės darbuotojams ar klientams. Bendradarbiauti sutiko „CityBee“, „Spark“, „Bolt“, kurios prisidės skleidžiant žinutę apie galimybę patogiai keliauti ir neturint nuosavo automobilio.

Savivaldybės savo savaitės veiklas gali registruoti čia, o verslo įmonės, valstybės institucijos, mokyklos, darželiai ir įvairios organizacijos – čia. Užregistravus savo iniciatyvą platformoje  bus dalyvaujama konkurse ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Europos judumo savaitės organizatoriai išrinks aktyviausius ir originaliausius ir kvies į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje.

Užregistruotas tiek savivaldybių, tiek įvairių įstaigų veiklas jau dabar galima viešai matyti tarptautinėje Europos judumo savaitės svetainėje. Su skirtingų miestų veiklomis galite susipažinti čia, o su organizacijų – čia.

Europos judumo savaitė 2022

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.