Europos judrioji savaitė, kurios renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–20 dienomis, yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Taip siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones ir skatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.
Nuo pirmosios Europos judriosios savaitės, kuri buvo surengta 2002 m., jos poveikis palaipsniui stiprėjo ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. 2013 m. renginiuose dalyvavo beveik 2 tūkst. miestų iš 47 valstybių. Iš viso į gyvendinta per 8, 6 tūkst. ilgalaikių priemonių, kurių daugelis skirtos dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtrai, eismo intensyvumo mažinimui, transporto prieinamumo gerinimui ir visuomenės informavimui apie tvaraus keliavimo būdus.
Europos judriosios savaitės kulminacija – renginys „Savo mieste – be automobilio!“, kurio metu dalyvaujančiuose miestuose ir didmiesčiuose specialiai numatytoje vienoje ar keliose zonose leidžiama judėti tik pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui.
Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama vis kitai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. Šių metų tema „Mūsų gatvės – mūsų pasirinkimas“ akcentuoja transporto poveikį gyvenimo mieste kokybei ir būtinybę atkurti pusiausvyrą tarp erdvių, skirtų automobiliams, dviratininkams ir pėstiesiems.
Europos judrioji savaitė skatina vietos valdžios institucijas pertvarkyti gatves ir viešąsias erdves taip, kad jose daugiau vietos būtų skiriama žmogui.
Toliau prisegtame dokumente pateikiamos konkrečios idėjos, kaip galima tai į gyvendinti >>>
Kultūros ir sporto skyriaus informacija