Europos judrioji savaitė jau 6-tą kartą bus minima Plungėje! (papildyta)

2015-09-07


       Europos judrioji savaitė yra didžiausia „švaraus“ judėjimo kampanija pasaulyje. 2001-siais metais 31 Europos valstybių ministrai ar įgaliotieji atstovai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 dieną rengti „Dieną be automobilio“ bei talkinti organizuojant šią tarptautinę akciją, o jos metu ypač daug dėmesio skirti visuomenės aplinkosauginiam švietimui, populiarinant „žaliąjį“ transportą, raginti gyventojus vaikščioti pėsčiomis, saugoti ir tvarkyti juos supančią aplinką. Akcijos “Dienos be automobilio“ sėkmė paskatino šį renginį išplėtoti visą savaitę ir ne tik.

       Plungėje ši akcija prasidės jau rugsėjo 12 dieną, kuomet ROTARY klubo nariai ir jų bičiuliai tęs per miestą tekančios Babrungo upės vagos ir jos pakrančių valymo talką. Šiai idėjai pritarė klubo nariai Savivaldybės meras Audrius Klišonis, administracijos direktorius Albertas Krauleidis,  Eu­ge­ni­jus Bar­niš­kis, ku­rį kraš­tie­čiai iki šiol la­biau ži­no­jo kaip dvie­jų di­de­lių me­de­ly­nų vir­ši­nin­ką, fol­klo­ro an­sam­blio „Gon­din­ga“ na­rį, nei il­ga­me­tį nar­dy­mo klu­bo „Ok­to­pu­sas“ na­rą, verslininkas Egidijus Rapalis ir kiti.

       Rugsėjo 13 dieną  10 val. organizuojama talka – skirta sutvarkyti Plungės Pilalės piliakalnį. Rugsėjo 22 d. yra minima Baltų vienybės diena, kurios simbolis – ugnis, uždegama aukščiausiose apylinkės kalvose ir piliakalniuose, prisimenant, kad baltų gentys signaliniais laužais įspėdavo viena kitą apie artėjantį priešą. Renginį „Baltų vienybės ugnis“ minėsime būtent ant šio piliakalnio.

       16 dieną vyks Plungės atviro jaunimo centro organizuojamas renginys „Masinis saugus ėjimas per perėjas”. Jaunimas siūlo atkreipti dėmesį ne tik į tai, kad sveikuoliškai, patogiai ir greitai mūsų nedideliame mieste galima nusigauti iš taško A į tašką B dviračiu, riedučiais, šiaurietiškų lazdų pagalba, bet ir saugiai kirsti gatvę tik tam skirtose vietose tiek pėščiomis, tiek su išvardintomis „transporto” priemonėmis.

       Visą savaitę vyks įvairūs renginiai – žygiai su dviračiais ir šiaurietiško ėjimo lazdomis, šokių pamokėlės, “flešmobai“ įvairiose miesto vietose, sportinės varžybos. Savo programėles apie saugų eismą bei ekologišką gyvenimo būdą pristatys Plungės savivaldybės lopšelių – darželių auklėtiniai. Renginius organizuos Plungės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius, Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Plungės sporto ir rekreacijos centras.

       Savaitės renginius vainikuos „Ekologiškiausios  transporto priemonės – SKč–ČIO“ konkurso dalyvių paroda ir  nugalėtojų apdovanojimas!

       Ši savaitė suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, žmonių sveikatai. Tai gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo.

       Detalesnę informaciją ir programą suteiksime artimiausiu metu.

 

 

Akimirkos iš 2014 ir 2015 metais vykusių Plungės ROTARY klubo talkų Žemaitijos TV video medžiagose:

https://www.youtube.com/watch?v=Vs3k1Ow5JFc

https://www.youtube.com/watch?v=FELq727apdA

 

 
Detalesnę informaciją teikia Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė,
lolita@plunge.lt, tel. 8 686 99398
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.