Europos jaunimas Alborge diskutuos apie naujas Europos bendradarbiavimo formas jaunimo politikoje

2015-10-20

 

       Šių metų lapkričio 1 – 7 dienomis trys Plungės rajono savivaldybės jaunimo atstovai vyks į Alborgą (Danijos Karalystė), kur dalyvaus projekto „Europos jaunimo sąskrydis Alborge“, į gyvendinamo pagal Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus+, partnerių susitikime ir diskutuos apie pagrindines Europos jaunimo politikos sritis, susijusias su jaunimo švietimu, užimtumu, kūrybiškumu ir verslumu, socialine į trauktimi, sveikata ir sportu, pilietiškumu ir savanoriška veikla. Bus kalbama apie jaunimo užimtumo svarbą, aptariamos priemonės, kaip nacionaliniu ir vietos lygmeniu plėtoti jaunimo politiką ES.

       Projektą vykdo Plungės rajono savivaldybės administracija kartu su užsienio partneriais iš Europos Sąjungos valstybių – Slovakijos, Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Olandijos, Graikijos, Slovėnijos, Portugalijos ir Danijos. Projekto vadovaujantysis partneris – viešoji į staiga Alborgo jaunimo mokykla (daugiau – internete www.ungaalborg.dk).

       Plungės rajono savivaldybei atstovaus ir Lietuvą reprezentuos trys Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai – Modestas Šaltupis, Greta Jonušaitė ir Vilius Adomavičius. Šie jauni žmonės – aktyvūs Plungės rajono bendruomenės gyvenime ir nori, kad jų nuomonė į vairiausiais jaunimo politikos klausimais būtų išgirsta Europos jaunimo sąskrydžio Alborge metu.

       Kadangi vykdomo projekto tikslas, – kuo labiau į traukti jaunimą į vietos, valstybės ir Europos bendruomenės gyvenimą ir ugdyti aktyvų jo pilietiškumą, tikimasi, kad Plungės rajono savivaldybės atstovų dalyvavimas Europos jaunimo sąskrydyje Alborge padidins jaunų žmonių suvokimą apie galimybes Europos Sąjungoje, aktyvesnį dalyvavimą darbo rinkoje, politiniame ir visuomenės gyvenime, o jie šiomis žiniomis plačiai pasidalys su vietos jaunimu.

 

Informaciją parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.