Europos atliekų mažinimo savaitės renginių lopšelyje-darželyje „Rūtelė“ atgarsiai

2019-01-14

Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ bendruomenė antrus metus iš eilės organizuoja rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektą „Išmesti negalima, panaudoti“, skirtą Europos atliekų mažinimo savaitei. Šiais metais projektas vyko dviem etapais. Pirmasis projekto etapas

buvo skirtas įstaigos bendruomenei. Jo metu bendruomenės nariai ugdėsi darnaus vystymosi kompetencijas bei ekologinio gyvenimo būdo nuostatas. Paskaitas apie rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą skaitė TRAC‘o vyr. specialistė Eglė Sakalauskaitė bei Plungės rajono savivaldybės ekologė Edita Lydienė. Vykome į Jėrubaičius, kur galėjome įsitikinti, kaip rūšiuojamos ir perskirstomos gyventojų sukauptos atliekos. Apie rūšiavimo naudą ir galimybes su vaikais ir suaugusiaisiais kalbėjosi Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklio „Kontis ir Tvarkius“ veikėjai. Po spektaklio vaikai, pedagogai ir visi darbuotojai savo žinias „Ką, kaip, kur ir kada rūšiuoti“, galėjo pasitikrinti edukacijos metu.

Antrasis projekto „Išmesti negalima, panaudoti“ etapas apėmė visas Plungės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas, puoselėjo bendruomeniškumo bei bendrystės jausmą, gaminant muzikos instrumentus, žaidimus, lavinamąsias priemones ar kalėdines dekoracijas iš vienkartinio plastiko – jogurto indelių. Antrinis daiktų panaudojimas mažino aplinkos taršą, išteklių naudojimą bei vartojimo mastus, ugdė įstaigos bendruomenės narių atsakomybės jausmą.

Gruodžio pradžioje „Rūtelės“ patalpose surengta kūrybinių darbų iš vienkartinio plastiko (jogurto indelių) paroda.

Gruodžio 21 dieną komisijos nariai (Plungės rajono savivaldybės ekologė Edita Lydienė, TRAC‘o vyr. spec. Eglė Sakalauskaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. spec. Dangirutė Vaškienė, Plungės tautodailininkų sąjungos pirmininkė Jolanta Miltenė, „Rūtelės“ mokytoja metodininkė Dalia Mačiuitienė) įvertino bei atrinko pačius nuostabiausius vaikų, pedagogų ir bendruomenių darbus, dalyvavusius rajoninėje parodoje „Išmesti negalima, panaudoti“.  

Tik prasidėjus naujiesiems metams, visi projekto „Išmesti negalima, panaudoti“ dalyviai buvo pakviesti į Apdovanojimų pusryčius, kur prie arbatos puodelio galėjo pabendrauti tarpusavyje, pasidalyti mintimis, idėjomis ir ateinančių metų lūkesčiais. Apdovanojimų pusryčių metu rėmėjų įsteigtos dovanos įteiktos Plungės miesto „Saulutės“, „Raudonkepuraitės“, „Nykštuko“, „Vyturėlio“, „Rūtelės“, Plungės r. Alsėdžių, Platelių, Didvyčių, Kantaučių, Šateikių ikimokyklinių įstaigų bendruomenėms, 51 projekte dalyvavusiam pedagogui, 6 ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėms, 24 nominantams.

Ačiū, kad esate kartu ir kuriate darnesnę visuomenę.

 

 

„Rūtelės“ direktorė Kristina Valienė


 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.