„Europos atliekų mažinimo savaitė 2017“ – Plateliuose

2017-12-04

   „Europos atliekų mažinimo savaitė“ – renginys, kasmet vykstantis paskutinę lapkričio savaitę. Jo tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Renginių metu dalyviai susipažį sta su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, ieško galimybių, kaip mažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keičiasi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą. Renginių metu dalyviai iš atliekų gamina žaislus, paveikslus, scenos dekoracijas spektakliams, kuria eilėraščius ir daineles, siuva ar dekoruoja daugkartinio naudojimo maišelius, keičiasi nebereikalingais daiktais, organizuoja madų šou, skaito paskaitas ir kt.

   Šiai iniciatyvai neliko abejinga ir Platelių gimnazija, kuri per šią savaitę paruošė ir pravedė paskaitas pradinių klasių mokiniams.

   Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo pačių suorganizuotoje viktorinoje apie atliekų mažinimą, o visus renginius vainikavo madų šou. Jo metu 5-8, 1-4 g klasės pristatė po vieną – tris modelius, paruoštus iš atliekų. Džiugu, jog visos klasės aktyviai, kūrybingai į vykdė šią užduotį .

   Atliekų mažinimo savaitės metu ne tik pasitikrinome žinias, sužinojome kažką nauja, bet ir  kūrybingai pažiūrėjome į antrąjį atliekų gyvenimą.

 

Neformaliojo ugdymo organizatorė Loreta Vainauskienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.