“Eurodesk“ tinklas užmegztas ir Žemaitijoje!

2013-02-27

       „Eurodesk“ yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 33 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. „Eurodesk“ pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Taip pat yra įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temoms. „Eurodesk“ paslaugos yra teikiamos nemokamai jaunimui, žmonėms, dirbantiems su jaunimu (mokytojai, jaunimo lyderiai ir pan.), bei nevyriausybinėms organizacijoms, susijusioms su jaunimo veikla visose „Eurodesk“ šalyse partnerėse.

       Kiekvienoje „Eurodesk“ tinkle dalyvaujančioje šalyje veikia taip vadinamieji nacionaliniai, regioniniai bei vietiniai partneriai. Nacionaliniai partneriai yra organizacijos, dirbančios jaunimo srityje (nevyriausybinės organizacijos arba organizacijos, remiamos ministerijų), kurios buvo atrinktos už jaunimą atsakingos ministerijos kiekvienoje šalyje, kad galėtų teikti „Eurodesk“ paslaugas ir koordinuoti tinklo veiklą visoje šalies teritorijoje. Lietuvoje „Eurodesk“ veiklą koordinuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). Šie nacionaliniai partneriai dirba drauge kaip vienas europinis tinklas, kurio veiklą koordinuoja Europos „Eurodesk“ biuras, esantis Briuselyje.

       Visoje Europoje „Eurodesk“ nacionaliniai partneriai bendradarbiauja su daugiau nei 1 200 regioninių ir vietinių informacijos tiekėjų, siekdami padidinti „Eurodesk“ siūlomos informacijos kiekį. Šie informacijos tiekėjai vadinami „Eurodesk“ regioniniais ir vietiniais partneriais priklausomai nuo to, kokią teritoriją apima jų veikla. Partneriams „Eurodesk“ siūlo mokymus, informavimo priemones, pagalbą ir paramą, teikiant Europos bei vietinę informaciją – taip sudaromos sąlygos dar geriau skleisti informaciją Europos jaunimui.

       Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, „Eurodesk“ tinklo veikla prasidėjo ir mūsų šalyje. Pirmieji regioniniai partneriai prie tinklo veiklos prisijungė 2005 m., o per keletą metų jie apėmė beveik visą Lietuvą: nuo Akmenės iki Marijampolės, nuo Panevėžio iki Klaipėdos, Šilutės, Alytaus. Lietuvoje tinklo atstovai teikia visas „Eurodesk“ paslaugas bei bendradarbiauja su „Eurodesk“ partneriais kitose šalyse, tad „Eurodesk Lietuva“ yra puiki vieta gauti tiek nacionalinės, tiek europinės informacijos. Nuo 2011 m. sausio 20 d. „Eurodesk Lietuva“, bendradarbiaudama su ES programa „Veiklus jaunimas“, subūrė jaunųjų žurnalistų „Žinau viską“ tinklą. Prie tinklo jungiasi žmonės, besidomintys europinėmis temomis ir norintys rašyti ar fotografuoti. Šiuo metu tinklui priklauso daugiau nei 200 jaunųjų žurnalistų.

       „Eurodesk Lietuva“ atstovybės pradeda veiklą Žemaitijoje. Nuo šiol kilus klausimui, galėsite užsukti į Rietavo ir Plungės  atvirus jaunimo centrus. Jei ieškote informacijos apie studijas, savanorystę, darbą ar finansavimo galimybes savo idėjai, savanoriai „Eurodesk Lietuva“ atstovybėse pasiryžę pagelbėti. Nepraleiskit galimybės apsilankyti „Eurodesk Lietuva“ atstovybės Plungėje atidaryme, kuris įvyks  2013 m. vasario 28 d. 14.00 val. Plungės atviro jaunimo centro patalpose. Adresas: Laisvės alėja 19, Plungė.

Pagal „Eurodesk“ informaciją parengė jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.