Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso nugalėtoja – Bukantės dvaro ir apylinkių teritorija

2016-03-25

 

       2016 metų kovo 22 d. Aplinkos ministerijoje vyko Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso baigiamasis renginys. Konkursą organizavo Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su Etninės kultūros globos taryba. Plungės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus pateikta paraiška „Žemaitijos etnokultūrinė regiono atspindžio kraštovaizdžio teritorija: Bukantės apylinkėse šiandien atgimsta senosios žemaičių tradicijos ir liaudies menas“ tapo geriausiai atspindinčia savitus Žemaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus.

       Konkurso vienas iš tikslų buvo nustatyti geriausius etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos – atspindinčius, reprezentuojančius kraštovaizdžio teritorinius kompleksus ar jų dalis. Konkursas organizuotas dviem etapais: pirmojo etapo metu atrinktos paraiškos, atitinkančios konkurso nuostatas, antrajame etape  Aplinkos ministerijos sudaryta komisija lankėsi pristatytose teritorijose.

       Konkursui iš visų Lietuvos regionų buvo pateiktos 33 paraiškos. Daugiausia paraiškų pateikė aukštaičiai ir žemaičiai, todėl iš šių regionų buvo atrinkta net po keturias išskirtines teritorijas. Geriausiai etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio etalonais pripažinti: Aukštaitijoje – Ladakalnio-Ginučių gamtinis-archeologinis kompleksas Ignalinos krašte, Kleboniškių gatvinis kaimas ir apylinkės Radviliškio rajone, istorinė Sosių ir Liaudos žemė Kėdainių rajone ir Niūronių gatvinis kaimas bei apylinkės Anykščių rajone; Žemaitijoje – Bukantės dvaro ir apylinkių teritorija (Plungės r. sav., Žemaitės memorialinis muziejus), Platelių miestelis ir jo apylinkės, Šatrijos kraštovaizdžio draustinis ir apylinkės, Veliuonos miestelis; Dzūkijoje – Dieveniškių regioniniame parke esančios Poškonių ir Rimašių etnografinių kaimų – Bėčionių piliakalnio apylinkės ir prie Neries įsikūręs unikalus gatvinis Grabijolų kaimas.

       Plungės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus pateikta paraiška apie Bukantės apylinkes baigiamojo renginio metu buvo išskirta iš kitų paraiškų, kaip viena išsamiausių ir geriausiai iliustruotų darbų, ir įteiktas aplinkos ministro Kęstučio Trečioko padėkos raštas, atminimo lenta.

       Gauti prizai, kurių dalis bus perduoti Žemaitės memorialiniam muziejui.

 

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.